Bez kompromisu! Jak oszczędzać tusz bez rezygnacji z jakości wydruku?

printer-23703_960_720Tusz jest jedną z głównych kwestii rozważanych konsumentów przy wyborze drukarki atramentowej do domu lub biura. Oprócz zapewnienia jakości druku nabywcy chcą wiedzieć, że wkłady zamienne będą dostępne przez cały okres eksploatacji drukarki. Jeśli sporo drukujesz – koszty wymiany tuszu naprawdę mogą się sumować w okrągłe sumki…

Jeśli właśnie szukasz nowej drukarki lub po prostu chcesz oszczędzać tusz podczas drukowania przy użyciu bieżącej drukarki, oto kilka najprostszych sposobów na zmniejszenie wydatków bez rezygnacji z wysokiej jakości kolorowych wydruków.

1. Poznaj swoją drukarkę

Czy wiesz, ile pojedynczych wkładów wytrzyma drukarka? Chociaż wyniki będą zależały od potrzeb drukowania, możliwe jest oszacowanie wydajności poprzez dokładne przeczytanie specyfikacji kaset zaprojektowanych do pracy z modelem drukarki. Niektóre drukarki domyślnie drukują w wyższej rozdzielczości, co wymaga użycia większej ilości tuszu.

2. Kupuj hurtowo

Chociaż nie jest konieczne kupowanie więcej niż jednego lub dwóch wkładów naraz, może to przynieść znaczne oszczędności w planowaniu z wyprzedzeniem gdy zobaczysz jak ciekawe oferty ma do zaproponowania hurtownia tuszów i tonerów – zobacz choćby tutaj: http://www.tusze-sklep.pl/ . Niektóre wkłady są w rozmiarze XL, co daje więcej tuszu w tym samym czasie ze zniżką na zakup dwóch mniejszych wkładów.

Często tusz można kupić w pakietach, więc konsumenci chcący zaoszczędzić na wkładach będą zadowoleni, wiedząc, że kupowanie wielu opakowań kosztuje zwykle mniej za sztukę niż kupowanie ich pojedynczo.

3. Zoptymalizuj ustawienia

Niektóre z domyślnych opcji drukarki można ustawić dla uzyskania najlepszej możliwej rozdzielczości wydruku, nawet jeśli nie jest to potrzebne. Regularnie sprawdzaj ustawienia jakości drukarki i wybierz ustawienie domyślne, które najlepiej odzwierciedla większość drukowanych prac. Dostosowanie ustawień domyślnych dla zadań drukowania może zaoszczędzić tusz i pieniądze.

Jeśli często drukujesz zdjęcia lub potrzebujesz materiałów marketingowych, aby wyglądały naprawdę świetnie, ustaw je na najlepszą jakość. Z drugiej strony -e nie ma potrzeby używania najlepszej jakości do drukowania wiadomości e-mail., prawda?

4. Wybierz skalę szarości

Czy wiesz, że wiele czarno-białych druków wykorzystuje więcej niż tylko czarny atrament?
O ile nie określisz że chcesz korzystać ze skali szarości, drukarka może zaoferować lepszą jakość niż naprawdę potrzebujesz. W przypadku zadań, które nie wymagają koloru, należy wyłączyć te opcje w ustawieniach drukowania.

5. Wybierz odpowiednią czcionkę

Różne czcionki używają różnych ilości atramentu. Wybierz czcionkę, która jest zoptymalizowana pod kątem konserwacji tuszu i obserwuj zużycie zużytego atramentu. Arial jest jedną z bardziej popularnych czcionek domyślnych, ale zużywa o 27% więcej atramentu niż Calibri, Century Gothic lub klasyczne Times New Roman.

6. Drukuj ostrożnie

Czy naprawdę potrzebujesz wydrukować konkretną stronę? Poświęć chwilę, aby ocenić, ile z ostatnich zadań drukowania było konieczne, i spróbuj określić, czy powtarzasz jakieś zachowanie, które prowadzi do marnowania tuszu, a jeśli tak – zmień je.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. Karol pisze:

    Ostatnio wysłałem zapytanie do kilku hurtowników i w zasadzie jeśli chodzi o ceny zamienników to nie różnią się zbytnio wszędzie. Tonery kupiłem jednak w http://toner-hurt.pl/ ponieważ mieli od ręki te, których potrzebowałem a dodatkowo odebrali własnym transportem zużyte. Nie spodziewam się jednak że 100 na 100 będzie działac, bo z doświadczenia wiem, że nawet najlepsze firmy tonerów jak Activejet zaliczają wpadki.

  2. Sławek pisze:

    Podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat kosztów druku i drukarek Epson, jakie moim zdaniem są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o tani wydruk. Wszystkie drukarki Epson, które mają opcję tzw dolewki są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o cenę ich eksploatacji. Warto sprawdzić tusze do Epson a także drukarki, do których te tusze są dedykowane. Natrafić w ten sposób możemy na wyjątkowo ekonomiczny sprzęt, który wydrukuje nam wiele stron tekstu czy obrazków w znakomitej cenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>