Zakup samochodu z komisu – czy warto ryzykować brak gwarancji?

fiat-4322521_640Kupno samochodu to poważna decyzja, tym ważniejsza, im więcej pieniędzy chcemy przeznaczyć na jego zakup. Zanim w ogóle zdecydujemy się na ten krok, dobrze jest ustalić nasze możliwości finansowe, a także to, jaki ma to być samochód i do czego ma służyć. Podczas gdy jedni kierowcy szukają niewielkich, miejskich aut, inni decydują się na zakup większych samochodów, które będą dobre do dłuższych tras.

Ponieważ kupno nowego samochodu z salonu to rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić, większość osób, które szukają nowego auta robią to na rynku wtórnym. A wybór obecnie jest na tyle duży, że można bez problemu znaleźć samochód z konkretnej półki cenowej, w konkretnym modelu i z odpowiednim wyposażeniem. Poszukiwania nowego auta dobrze jest prowadzić wielotorowo, niekoniecznie decydując się jedynie na zakup auta poprzez ogłoszenie w sieci. Nadal dużą popularnością cieszą się komisy samochodowe, które oferują auta dopasowane do gustu różnych klientów.

Czy zakup w komisie to dobra opcja?

Komis samochodowy najczęściej oferuje samochody, które ktoś do tego komisu wstawił. A to oznacza, że zarabia na pośrednictwie i może okazać się, że ten sam samochód gdzie indziej można kupić dużo taniej. Problemy bywają również z gwarancją czy innymi formalnościami, które powodują, że zakup samochodu jest dużo bardziej problemowy, niż mogłoby się to z początku wydawać. W komisach mogą zdarzać się samochody, które nie są do końca sprawne, a klienci nie zawsze mają możliwość namierzenia usterki, gdyż nie mają takiej wiedzy. Zamiast zwykłego komisu, dobrze jest przejrzeć ofertę skupów samochodów, które od jednych właścicieli auta skupują, a innym sprzedają. Skup aut Warszawa to idealne rozwiązanie dla mieszkańców Warszawy i okolicy, którym zależy na szybkim zakupie samochodu, jaki ktoś inny do tego skupu oddał.

A może ogłoszenie w sieci?

Wiele osób decyduje się na poszukiwania samochodu w odmętach internetu. Nie jest to złe rozwiązanie, jeśli wybierzemy sprawdzone portale motoryzacyjne i ogłoszeniowe, które są pełne codziennie wrzucanych ofert. Jeśli decydujemy się na zakup samochodu z ogłoszenia, dobrze jest najpierw upewnić się, czy cena nie jest sztucznie zawyżona i czy faktycznie wybrane modele aut właśnie tyle kosztują. Kupując samochód z ogłoszenia musimy mieć świadomość, że nie jest on do końca sprawdzony. Zanim wybierzemy się na oględziny, zabierzmy ze sobą kogoś, kto zna się na samochodach i będzie w stanie namierzyć ewentualne usterki. Coraz większą popularnością cieszą się również przeglądy w stacjach diagnostycznych, w których można przejrzeć auto kompleksowo i mieć pewność, że robią to fachowcy. Jeśli sprzedający nie zgadza się na taką opcję, powinno mu się zapalić światełko alarmowe – jeśli ktoś nie ma nic do ukrycia, raczej nie będzie robił problemów, by do samochodu zajrzał specjalista. Gdy właściciel kategorycznie odmawia, nie decydujmy się na zakup takiego auta nawet wtedy, gdy cena jest mocno korzystna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>