Złota rączka na telefon, czyli jak w oka mgnieniu zaczniesz zarabiać

dreams.metroeve_repairman-dreams-meaning

Patrząc na obecny rynek usług jedno można powiedzieć z pewnością- brakuje na nim specjalistów od drobnych, bieżących napraw, tzw. „złotych rączek”, którzy są w stanie uporać się z przysłowiowym cieknącym kranem i innymi uszkodzeniami w domu czy miejscu pracy. Warto więc zaprzestać szukania nisz na rynku i zająć się naprawą na telefon, na czym można naprawdę sporo zarobić. Przekonajmy się więc, jak wygląda codzienność i zarobki typowej „złotej rączki”.

Od czego zacząć?

Masz umiejętności, a nie wiesz, od czego zacząć? Najlepszym pierwszym krokiem będzie określenie specjalności, w jakiej będziemy działać w przyszłości. Dobrze jest, aby nastawić się na naprawy dziedziny hydraulicznej, stolarskiej, naprawy drobnych elementów itp. Takie określenie rodzaju działalności pozwoli w przyszłości na znalezienie klientów w zgodzie z naszymi umiejętnościami. Następnym krokiem będzie spotkanie potencjalnych klientów, a podstawowym źródłem znalezienia zleceniodawców jest Internet. Można znaleźć ogłoszenia lub samemu ogłaszać się na stronach związanych z lokalną pracą lub wymianą umiejętności. Dobrym sposobem na znalezienie klientów jest również „poczta pantoflowa”, znana również jako polecenia, dzięki której nasi dotychczasowi klienci polecają nasze usługi swoim znajomym.

Dobre planowanie podstawą sukcesu

Na początku rozsądne planowanie może być trudne ze względu na problemy z określeniem długości czasu potrzebnego do wykonania konkretnego rodzaju usługi. W miarę jednak z nabywaniem zawodowego doświadczenia fachowiec nabiera łatwości we właściwym planowaniu swojego czasu zawodowego, a doskonałym do tego narzędziem będzie kalendarz zawodowy. Przy rosnącej ilości zleceń dobrze jest zadbać o własne wizytówki, które również ułatwią nam kontakt z klientami.

Określanie stawki

Z określeniem stawki za wykonanie konkretnej stawki ma problem wielu początkujących fachowców w swoim fachu. Dobrze jest podreperować również swoją wiedzę w tej kwestii i poszukać stawek za wykonanie konkretnej pracy w naszym regionie, co pozwoli nam obrać ramy finansowe za wykonanie poszczególnej pracy. Warto jest jasno z góry określić własne stawki za wykonywane zlecenia.

Kontakt z klientem podstawą sukcesu

Podobnie jak w innych branżach, także w dziedzinie usług dobrym posunięciem jest postawienie na dobrej klasy kontakt z klientem. Klienci w niemalże każdej branży cenią sobie wysoką jakość wykonanej pracy, niezależnie od wysokości ceny, a drugą równie ważnie kwestią jest właściwy przepływ informacji oraz kontakt na wysokim poziomie.

Czy „złota rączka” ma jeszcze sens?

Wydawać się może, że w czasach dobrej jakości sprzętów i wzrostu technologii, osoba zajmująca się bieżącymi, drobnymi naprawami, znana szerzej jako „złota rączka” może mieć problem ze znalezieniem pracy. Jak się jednak okazuje, ludzie niezależnie od miejsca zamieszkania czy rodzaju lokalu, w jakim mieszkają, mają problem z wieloma drobnymi kwestiami związanymi z codziennym życiem, począwszy od skoszenia trawy, porąbania drewna, odmalowania, naprawy elementów domu.

W artykule wykorzystano informacje ze strony Lanomeble.pl – łóżka piętrowe

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>