Zdrowy styl życia w pracy – czego unikać?

Healthy-eating-in-the-office

Osoby, które pracują na etacie, spędzają w swoim miejscu pracy nawet jedną trzecią życia. Nic więc dziwnego, że nawyki, jakie mamy w pracy, mogą przekładać się na nasz stan zdrowia i ogólną kondycję organizmu. Warto namierzyć te nawyki, które nie sprzyjają naszemu zdrowiu i wyeliminować je z codzienności raz na zawsze.

Niemal powszechnym nawykiem wielu osób jest zaczynanie dnia w pracy od kubka kawy. Najczęściej przed wyjściem z domu nie mamy czasu na żaden posiłek, kawa jest więc pierwszą rzeczą, jaką dostarczamy naszemu organizmowi. Jednak złudne są nadzieje tych, którzy myślą, że to najlepszy sposób na rozbudzenie. Picie kawy bez żadnego wcześniejszego posiłku może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie nie tylko naszego układu pokarmowego, ale i na ogólną kondycję organizmu. To szczególnie ważne w przypadku tych osób, dla których drugim i trzecim „posiłkiem” w pracy również jest kubek mocnej kawy.

Brak czasu na posiłki negatywnie odbija się na zdrowiu

Jeśli nie mamy w domu czasu na spokojne zjedzenie śniadania, warto to zrobić po przyjściu do pracy. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, trzeba więc zadbać, by było pełnowartościowe i bogate w odpowiednią ilość białka i węglowodanów. Zdrowe śniadanie rozkręca metabolizm o poranku, a jednocześnie dostarcza nam energii niezbędnej w ciągu całego dnia pełnego obowiązków.

Spędzając w pracy co najmniej osiem godzin warto znaleźć czas na jeszcze jeden lub dwa pełnowartościowe posiłki. Błędne jest bowiem niejedzenie w ciągu całego dnia i rzucanie się na nie do końca zdrowe produkty. Osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie pełnowartościowych dań, mogą zajrzeć na https://fitandeat.pl/, gdzie można znaleźć szeroki wybór dań dostarczanych bezpośrednio do odbiorcy. Dzięki temu codziennie będziemy mieć zapewnione zdrowe i smaczne posiłki, które korzystnie wpłyną na funkcjonowanie naszego organizmu. Wśród dań do wyboru są potrawy wegetariańskie, bezglutenowe, dla alergików – każdy z pewnością wybierze sobie dania, które będą mu odpowiadały idealnie.

Zadbaj o ruch i świeże powietrze

W miejscu pracy warto unikać także braku ruchu. Nawet, jeśli mamy siedzącą pracę, zadbajmy o to, by raz na jakiś czas dostarczyć sobie odrobinę ruchu. Wystarczy wstać z krzesła, wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, przejść się po biurze i rozprostować kości. Dzięki temu nie zasiedzimy się, a przy okazji zniwelujemy dolegliwości ze strony układu ruchu. W miejscu pracy powinno być również odpowiednio dużo tlenu.

Nie ma bowiem nic gorszego niż ciężkie powietrze w niewietrzonym pomieszczeniu. W takich warunkach trudno się skupić i skoncentrować na wydajnej pracy. Pomieszczenia biurowe i inne przestrzenie powinny więc być regularnie wietrzone, aby wpuścić do wnętrza odpowiednią ilość tlenu. W przeciwnym razie musimy liczyć się nie tylko ze spadkiem koncentracji, ale również z nawracającymi bólami głowy i ogólnym rozbiciem. A takie dolegliwości z pewnością nie sprzyjają wydajnej i efektywnej pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>