Zawody przyszłości czyli w jakim zawodzie najlepiej się kształcić?

hei_-_option_4

Prognozy są nieubłagane. Coraz więcej zawodów będą zastępować zautomatyzowane programy, a także roboty. A jakie branże będą się rozwijać, który kierunek studiów zagwarantuje nam pracę? Do przyszłościowych zawodów należą: specjalista IT, specjalista do spraw programowania, ale też terapeuci, psycholodzy i coache. Sprawdź, jakie są aktualne zawody przyszłości i w jakim zawodzie najlepiej się kształcić.

Zawody przyszłości, czyli w jakim zawodzie najlepiej się kształcić?

Lekarz, fizjoterapeuta, pielęgniarka

Niedługo pokolenie wyżu demograficznego zacznie się starzeć, dlatego będą potrzebni lekarze,fizjoterapeuci, pielęgniarki, opiekunowie osób starszych, a także lekarze o specjalności medycyna estetyczna. Współcześnie młody wygląd nabrał znaczenia. Od tego, jak się prezentujemy, zależą losy kariery zawodowej, zarobki, szczęście rodzinne, nawet w biznesie istnieje presja, by w parze z sukcesami zawodowymi szedł atrakcyjny, młody wygląd.

Terapeuta, coach, psycholog

Zapotrzebowanie na terapeutów rodzina ma wzrosnąć o 40 % do 2020 roku (jak podaje Bureau of Labor Statistics). Współczesne pokolenie chce pracować nad problemami takimi jak kryzysy w relacjach, przemoc, nałogi. Coraz szybsze tempo życia sprawia, że trudno utrzymać trwałe związki. Coraz więcej osób chce odnaleźć zawód z pasją, spełniać się i osiągnąć wolność finansową, w czym pomoże coach.

Weterynarz, fryzjer psów

sklep zoologiczny BiałystokCoraz więcej osób decyduje się na pupila. Dbamy o swoje czworonogi, zaprowadzamy je do fryzjera, kupujemy kombinezony, a gdy coś nas niepokoi, udajemy się ze zwierzęciem do weterynarza. Nic dziwnego, że będą potrzebni specjaliści od zdrowia zwierząt domowych. Ciekawą niszą jest też zawód-fryzjer psów.

Specjaliści ds. finansowych

Specjaliści ds finansowych będą zatrudniani przez firmy, które inwestują w takie instrumenty finansowe jak private-equity czy fundusze hedgingowe. Także klienci indywidualni będą potrzebować rad w sprawie finansów osobistych, emerytury, ubezpieczeń.

Specjalista ds. ochrony środowiska

Rozwijające się branże to: sektor odnawialnych źródeł energii, biopaliwa, a także rolnictwo ekologiczne. Współcześni konsumenci zwracają coraz większą uwagę na zdrowe odżywianie i racjonalne wykorzystanie zasobów.

Specjaliści IT

Niesłabnącą popularnością cieszą się specjaliści IT, w tym:specjaliści do spraw baz danych, testerzy oprogramowania, analitycy systemowi, programiści.

Badacz naukowy

Rozwój nowych technologii sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na badaczy naukowych z dziedziny chemii, matematyki, biologii i inżynierii. Warto zwrócić uwagę na sektory wytwarzające produkty z plików cyfrowych, jak biomedycyna i nanotechnologia.

Lider

Przyszłościowym kierunkiem jest zarządzanie. Na stanowisku lidera wymagana jest nie tylko wiedza biznesowa, technologiczna, ale też umiejętności społeczne, takie jak asertywność, zdolności negocjacyjne, motywowanie zespołu, odporność na stres. Menadżer powinien obniżyć koszty ponoszone przez firmę i zwiększyć wydajność zespołu.

Znalazłeś na tej liście swój zawód marzeń? Do dzieła, sprawdź renomowane Uczelnie w Krakowie – aktualna lista.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>