Zastosowanie pomp głębinowych

pompy głębinoweJeśli marzysz o własnym ujęciu wody, to z pewnością wiesz, że sercem każdej studni głębinowej jest pompa. To właśnie dzięki temu urządzeniu, w Twoim kranie płynie smaczna i przede wszystkim niemal darmowa woda. Dobrej jakości pompy głębinowe umożliwiają również działalność zakładów przemysłowych i małych gospodarstw rolnych. Ze względu na ich wyjątkowo szerokie wykorzystanie i funkcjonalność, nie sposób wymienić wszystkie potencjalne zastosowania. A czy wiesz, w jakich obszarach pompy głębinowe sprawdzają się najlepiej? Jeśli nie, zapraszamy do lektury!

Zaopatrywanie w wodę domów jednorodzinnych

W naszym kraju dostęp do sieci wodociągowej posiada niemal 90 procent gospodarstw domowych. Pozostałe 10 procent musi sobie radzić w inny sposób. Choć w wodę pitną można się przez jakiś czas zaopatrywać w sklepie, ta do celów bytowych powinna być dostarczana w sposób ciągły przy użyciu wewnętrznej instalacji.

Gospodarstwa domowe z różnych względów pozbawione dostępu do wodociągu miejskiego, decydują się najczęściej na wykonanie własnej studni głębinowej w wersji wierconej lub kręgowej. Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, należy zbudować instalację oraz dokonać zakupu pompy głębinowej gwarantującej zasilanie budynku w wodę. Pompy głębinowe, które zostały przystosowane do warunków domowych charakteryzują się najczęściej maksymalną mocą na poziomie 1 kW i posiadają jednofazowe zasilanie. Wydajność takiego urządzenie waha się w granicy 80-100 l/min.

Podlewanie trawnika i ogrodu

W sezonie letnim utrzymanie nawet małego trawnika wymaga użycia sporej ilości wody, co najmniej 1 metr sześcienny wody na 100 metrów kwadratowych murawy. Wysokie ceny wody wodociągowej powodują, że z roku na rok przybywa osób, które decydują się na własną studnię. Tym samym zyskują dostęp do wód gruntowych i mogą znacząco obniżyć koszty utrzymania trawnika. Dobrej jakości pompy głębinowe od renomowanych producentów polskich i europejskich świetnie się sprawdzają do zasilania automatycznych systemów podlewania przydomowych trawników lub ogródków, a jednocześnie przynoszą spore oszczędności.

Deszczownie

Deszczownie to instalacje przystosowane do nawadniania pól i sadów. Wykorzystuje się je głównie w działalności rolniczej. Własne źródło wody w tym przypadku to nie tylko generowanie sporych oszczędności, lecz również całkowita swoboda działań oraz znacznie większa wydajność. W obliczu suszy korzystanie z deszczowni to jednak nie tylko wybór, ale czasem bezwzględna konieczność.

Jakie pompy głębinowe sprawdzą się w studni przeznaczonej do użytkowania w gospodarstwach rolnych? Przede wszystkim te o dużej mocy i odporne na uszkodzenia spowodowane zapiaszczeniem.

Niezależnie od tego, w jakim celu będzie użytkowana pompa głębinowa, trzeba mieć na uwadze, że tylko produkty od sprawdzonych producentów zapewniają bezawaryjną pracę przez lata. Tym samym, nie warto kierować się tylko niską ceną, ale również parametrami urządzenia, technologią wykonania oraz zastosowanymi materiałami.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>