Zalety pracy w Niemczech jako opiekunka osoby starszej

old-people-616718_960_720

Jeszcze kilkanaście lat temu za granicę wyjeżdżały osoby, które nie mogły znaleźć pracy w kraju. Teraz nie jest to jedynym powodem częstych wyjazdów. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd, wśród tej grupy jest także spory odsetek Pań, które na zachodzie zatrudniają się jako opiekunki osób starszych. Przyjrzymy się najważniejszym zaletom tej pracy.

Legalna praca od zaraz

Wyjazd za granicę wciąż jest najbardziej atrakcyjny dla osób pozostających bez pracy. Szczególnie mieszkańcy małych miejscowości mogą mieć problem ze znalezieniem zatrudnienia na miejscu. Przeszukując internet można natknąć się na wiele ciekawych ofert z rynku zachodniego. Jedną z najpopularniejszych prac jest tam opieka osób starszych Niemcy.

Taka praca to również gwarancja bezpieczeństwa. Niemcy bardzo dbają o to by zatrudnienie było legalne, dlatego że zatrudnienie opiekunki na czarno jest tam przestępstwem i nikt nie chce mieć z tego powodu problemów. Polskie opiekunki mogą być pewne że maja opłacone składki na ubezpieczenie a także emerytalne. To spory komfort, który w Niemczech jest standardem niestety u nas w kraju bywa z tym różnie.

Zarobki wyższe niż w kraju

Niebagatelną rolę odgrywają także zarobki, które za naszą zachodnią granicą potrafią 2-3 razy wyższe niż w Polsce. Podczas gdy u nas opiekunki z długim stażem zarabiają minimalna krajową, opieka osób starszych Niemcy pozwala zarobić około 1500 euro.

Ważne jest to, że opiekunka podczas pracy ponosi dodatkowych kosztów z tytułu zakwaterowania i wyżywienia, dlatego że za wszystko płaci pracodawca.

Opieka na starszymi - pracaPraca opiekunek cieszy się dużym szacunkiem wśród Niemców, dlatego wszystkie zasady dotyczące czasu wolnego czy zakresu obowiązków są ustalane na samym początku a później dokładnie przestrzegane.

Zdarza się nawiązanie bliższej relacji pomiędzy opiekunką a seniorem, co wynika z dużej ilości czasu spędzanego razem. Takie relacje są często kontynuowane nawet po zakończeniu kontraktu.

Możliwości rozwoju

Opieka osób starszych Niemcy oprócz pewnej, legalnej i dobrze płatnej pracy daje także spore możliwości rozwoju. Pracując w Niemczech możemy w bardzo łatwy sposób podszkolić swój niemiecki, co będzie z pewnością dobrze wyglądało w CV. Dzięki pobycie w innym kraju, możemy poznać tamtejszą kulturę i obyczaje a także zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jest jeszcze jeden aspekt takiego wyjazdu, wiele osób boi się dalszych wyjazdów ale warto się przełamać i wyjść ze strefy komfortu. Z pewnością nam się to opłaci.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>