Wypadek samochodowy w podróży biznesowej – kogo wezwać?

Emergency triangle on the road. Stopped car and man calling by p

Co robić, gdy w trakcie podróży biznesowym uczestniczymy w wypadku samochodowym? Kogo w takich przypadkach należy wezwać? Podpowiadamy!

Z reguły nikt z nas stara się nie myśleć o tym, że w podróży biznesowej, czy też prywatnej może dojść do nieszczęścia. Niestety życie pisze różne scenariusze i czasami chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku samochodowego. Tylko co wtedy robić? Kogo wezwać na pomoc? Pytań jest bardzo wiele i nie wiele osób wie, jak w takich sytuacjach postępować. Dlatego postanowiliśmy zebrać trochę informacji i przedstawiamy Wam najważniejsze z nich.

Jak zachować się bezpośrednio po wypadku?

Udział w wypadku jest bardzo stresującym przeżyciem. Pierwsze co należy zrobić, to postarać się opanować nerwy i jak najszybciej przystąpić do działania. W ten sposób ułatwimy sobie późniejsze dochodzenie odszkodowania, a w groźniejszych sytuacjach, możemy nawet ocalić komuś zdrowie. Zgodnie z przepisami, osoba uczestnicząca w wypadku jest zobowiązana do podjęcia wszelkiego typu działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia, złagodzenia jego skutków oraz zapewnienia pomocy lekarskiej poszkodowanym. Dlatego przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce wypadku, ustawiając trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne. Następnie trzeba sprawdzić, czy uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń i w razie konieczności udzielić potrzebującym pierwszej pomocy, a następnie wezwać karetkę pogotowia.

A co robić, jeśli w wypadku nikt nie ucierpiał? Kogo wezwać?

skup samochodów w NiemczechKiedyś o każdym wypadku, nawet niewielkiej kolizji, trzeba było zawiadamiać policję. Aktualnie obowiązek zawiadomienia policji o zaistniałym zdarzeniu konieczny jest wtedy, gdy są zabici, ranni lub doszło do popełnienia przestępstwa. Jeśli z kolei nie ma ofiar w ludziach, nie mamy obowiązku wzywać policji. Jednak biorąc pod uwagę, że to wypadek w podróży służbowej i będziemy musieli wytłumaczyć się przed szefem skąd uszkodzenia firmowego pojazdu, to lepiej na miejsce zdarzenia wezwać policję. Policja wyda stosowne zaświadczenie, które potwierdzi naszą wersję zdarzeń i uniemożliwi sprawcy wycofanie się ze złożonego oświadczenia. Jeśli do wypadku doszło za granicami kraju, a samochód nie będzie nadawał się do dalszej jazdy, warto również zamówić pomoc drogową. Całe szczęście na całym świecie działają profesjonalne firmy, które są w stanie zapewnić nam doraźną pomoc. Nie tylko zajmą się uszkodzonym samochodem, lecz także zapewnią wsparcie związane z likwidacją szkód na miejscu zdarzenia oraz zapewnią pomoc prawną. Czasami uszkodzenia mogą być tak duże, że potrzebna jest też laweta Niemcy do transportu pojazdu oraz samochód zastępczy. Dlatego też, gdy będziemy brać udział w wypadku, a nie będziemy wiedzieli, co zrobić, warto zgłosić się o pomoc do takiej firmy. Niektórzy też dzwonią do swoich bliskich, lecz w tym przypadku liczy się czas, więc lepiej być przygotowanym na ewentualne kolizje i wypadki. W jaki sposób? Mając zawsze w portfelu namiary na pomoc drogową krajową oraz zagraniczną, jak również do ubezpieczyciela służbowego samochodu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>