Wynajem samochodu dla celów biznesowych – jaki model wybrać i inne przydatne wskazówki

Аренда-Автомобиля

Dostępne w wypożyczalniach samochody klasy średniej zwykle mają mniejszą przestrzeń dla pasażerów, ogromna przestrzeń bagażowa jest niespotykana, a ręczne skrzynie biegów są normą. Przeglądając oferty szybko zauważysz, że automatyka jest droższa (zwykle o około 50 procent) i może być dostępna tylko wtedy, gdy zdecydujesz się wynająć większy, droższy samochód.

Jeśli dla celów biznesowych musisz mieć samochód z automatyczną skrzynią biegów musisz to zorganizować dużo wcześniej niż wtedy, gdy potrzebny jest Ci samochód z manualną skrzynią biegów, gdyż takie wypożyczalnia samochodów Kraków może Ci zapewnić niemalże od ręki. Jednak tak naprawdę najlepiej pominąć korzystanie z automatycznej skrzyni biegów i odświeżyć umiejętności obsługi tej manualnej.

Podczas przeglądania opcji najmu w ramach określonego budżetu, z pewnością zobaczysz kilka znanych marek np. Ford – choć prawda jest taka, że do celów biznesowych największą popularnością cieszą się marki takie jak:

• Opel,
• Fiat,
• Citroën,
• Peugeot,
• Renault,
• Skoda.

Nie marnuj czasu na staranny wybór między modelami, ponieważ nie masz gwarancji, że otrzymasz dokładnie taki samochód, jaki zarejestrowałeś, tylko raczej podobny model. Zwykle najlepiej jest wynajmować jak najmniejszy, najmniej kosztowny model – nie tylko po to, by zaoszczędzić pieniądze, ale dlatego, że większe samochody nie są tak dobre do manewrowania na wąskich, krętych drogach, jak te większe – choć trzeba przyznać bardziej reprezentacyjne modele. Jeśli podróżujesz z więcej niż jedną osobą, może warto przenieść się do wyższej i większej klasy samochodów. Ale jeśli będziesz poruszać się samochodem sam, bądź też jako pasażera będziesz mieć tylko jedną osobę, to najmniejsze modele powinny zapewnić Ci wystarczająco dużo miejsca, nawet jeśli jest trochę mniej niż to, do czego przywykłeś.

Warto zajrzeć również na stronę -> tanie samochody na wynajem

Wybór miejsca odbioru i czasu odbioru

Najlepiej i mniej stresująco, aby rozpocząć jazdę z dala od dużych miast, więc jeśli to możliwe spróbuj odebrać swój samochód z dala od głównych miejsc. Mimo to, z drugiej strony – strzeż się ewentualnych niedogodności związanych z odbiorem samochodu w naprawdę małym mieście – niewielkie biuro regionalne prawie na pewno ma mniejszą flotę do dyspozycji, a personel może być mniej przygotowany do obsługi problemów biznesowych najemców. Nie planuj też odbierać samochodu w małym miasteczku w sobotę po południu lub w niedzielę – kiedy biura mogą być zamknięte (z wyjątkiem stacji kolejowych i lotnisk).

Odbiór samochodu na lotnisku kosztuje zwykle więcej niż odbiór z miasta. Jeśli nie potrzebujesz samochodu od razu po locie, spójrz na tańszy wynajem z ceną odbioru w centrum miasta. Ale odbiór z lotniska może nadal być tego wart; wiele centralnych wypożyczalni samochodów ma krótsze godziny (i może być zamykanych w południe) lub jest pochowanych w labiryncie wąskich uliczek. Weź również pod uwagę ruch drogowy – łatwiej będzie odjechać z lotniska niż garażu w samym sercu miasta. Przed wyborem miejsca wynajmu znajdź je na mapie. Może się okazać, że biuro dworca kolejowego jest bardziej poręczne niż to w centrum miasta .

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>