Wynajem mieszkania we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę?

kitchen-2400367_640Osoby, które posiadają mieszkania na wynajem, mają sporo możliwości dodatkowego zarobku. Choć jest to dochód pasywny, nie oznacza jednak, że nie wymaga pewnych nakładów czasu czy pracy. Aby dobrze wynająć mieszkanie, trzeba spędzić nieco czasu na przygotowaniu nieruchomości, znalezieniu odpowiedniego lokatora, a także na załatwianiu wielu formalności.

Rynek wynajmu mieszkań we Wrocławiu jest dosyć rozbudowany, a co za tym idzie – właściciele mieszkań, szczególnie tych znajdujących się w dobrych lokalizacjach, nie mają problemów ze znalezieniem najemców. Warto jednak zadbać o to, aby za mieszkanie uzyskać jak najlepszą cenę najmu. W tej kwestii przyda się przede wszystkim odświeżenie wnętrza, w razie potrzeby doposażenie, a także usunięcie wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które mogą zagracać pomieszczenia i sprawiać, że nie prezentują się one atrakcyjnie. Dzięki niewielkim zabiegom można odmienić wnętrze w taki sposób, że będzie lepiej wyglądało, a co za tym idzie – uzyskamy za nie również lepsze ceny najmu.

Jak znaleźć dobrych lokatorów

Właściciele mieszkań często obawiają się wynajmowania swojej własności osobom niesprawdzonym, z którymi mogą mieć później problemy. Bardzo często można usłyszeć o przypadkach lokatorów, którzy nie szanują czyjejś własności lub też przestają płacić za mieszkanie, a jednocześnie nie chcą się wyprowadzić. W tej kwestii dobrym rozwiązaniem będzie podpisanie umowy najmu okazjonalnego, która w dużym stopniu chroni interesy właścicieli mieszkań. Sprawdzoną opcją jest również ogłoszenie mieszkania na wynajem w cenie nieco niższej niż wartości rynkowe we Wrocławiu w danej lokalizacji. Dzięki temu na ogłoszenie odpowie na pewno sporo chętnych, a właściciel będzie mógł wśród nich wybierać i zdecydować się na lokatorów, którzy wzbudzają największe zaufanie, mają stałe dochody i pracę. Choć wynajem poniżej cen rynkowych może wydawać się nierozsądny, w rzeczywistości jest bardzo opłacalny. Dzięki temu mieszkanie szybko znajduje dobrego najemcę i nie stoi puste. A każdy miesiąc bez wynajmu jest przecież dodatkowym obciążeniem finansowym dla właściciela, który i tak musi płacić czynsz i wszystkie opłaty stałe.

A może zarządzanie najmem?

Zarządzanie najmem Wrocław to propozycja dla właścicieli mieszkań, którzy chcą mieć sprawdzonych lokatorów, a jednocześnie nie mają czasu lub chęci na zajmowanie się kwestiami wynajmu i wszystkimi formalnościami. Firmy, które zajmują się zarządzaniem najmem, oferują kompleksowe usługi od przygotowania nieruchomości, ogłoszenia jej na wynajem, po prezentowanie potencjalnym najemcom, a także załatwianie wszystkich formalności. Zarządzanie najmem to także dobre rozwiązanie dla właścicieli mieszkań, którzy nie są na miejscu – mieszkają poza Wrocławiem czy nawet za granicą. Korzystanie z zarządzania najmem wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak prowizja dla firmy nie jest zwykle zbyt dużym obciążeniem finansowym. Dobre firmy pobierają około 10 procent prowizji od wynajętego mieszkania. Jeśli mieszkanie stoi puste, opłaty nie są pobierane.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>