5 kroków do wyboru karnisza idealnego

living-room-2037945_960_720Chociaż wybór firan i zasłon do domu jest często przemyślaną decyzją, łatwo zapomnieć, że karnisze, na których będą się opierać, są również elementami dekoracyjnymi i będą miały wpływ na wystrój domu. Po wybraniu tkaniny zasłonowej, wybór karnisza jest po prostu kwestią kilku rozważań. Bez względu na to, czy jesteś nowoczesny czy tradycyjny, chcesz całkowitej ciemności lub wpuszczasz światło, znalezienie karnisza jest łatwiejsze niż myślisz.

Krok 1

Zastanów się, jaka jest waga zasłon lub zasłon, których używasz w pokoju, gdy zastanawiasz się, jakiej grubości użyć karnisza. Jeśli planujesz mieć ciężkie zasłony w pokoju, możesz rozważyć wybór karnisza o większej średnicy (dwa lub trzy cm). Jeśli wieszasz lekki materiał, taki jak koronka, możesz chcieć mieć mały pręt o średnicy pół cm. Jeśli masz grubą tkaninę, ale chcesz cienki karnisz, zaplanuj potrzebę użycia dodatkowych wsporników podtrzymujących zasłonę.

Krok 2

Wybierając materiał na swoje draperie, weź pod uwagę materiał zasłon. Karnisze mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, różnych metali lub drewna. Podczas gdy większość z tych materiałów jest odpowiednia do codziennego użytku większości zasłon i firan, jeśli masz zasłony z bardzo lekkiego, delikatnego materiału (takiego jak koronka, jedwab lub tiul), możesz rozważyć gładki metalowy lub plastikowy karnisz nad drewnianym, które z czasem mogą pękać i pękać w świetle słonecznym wpadającym przez okno. Podczas gdy karnisze kawiarniane są najbardziej podatne na uszkodzenia słoneczne, światło słoneczne odbijane od lekkiej tkaniny, plastikowych rolet rzymskich lub białych ścian może uszkodzić dowolne karnisze, gdy są tam zawieszone przez długi czas.

Krok 3

Wybierz kolor karnisza do draperii, który pasuje do jednej z dwóch rzeczy: innych przedmiotów w pokoju lub samej zasłony. Zwykle będziesz chciał dopasować swój karnisz do innych przedmiotów w pokoju. Na przykład w kuchni karnisz metalowy ze stali nierdzewnej można dobrze sparować z urządzeniami ze stali nierdzewnej. Wybierz czarny, jeśli meble w twoim pokoju są czarne. Jeśli masz lekkie, ścinaj białe zasłony i nie chcesz ich nadmiernie zasilać czarnym karniszem, wybierz biały plastikowy karnisz pasujący do samych zasłon.

Krok 4

Zdecyduj, czy chcesz mieć prostą, jedną zasłonę na jednym karniszu w pokoju, czy też chcesz uzyskać efekt warstwowania, aby mieć wybór w jasnym odcieniu okna lub ciężkim pokryciu. Jeśli chcesz mieć dwie zasłony nad oknem, wybierz karnisz, który pozwoli na to: kombinację taką jak podwójny karnisz. To w zasadzie dwa karnisze w jednym i umożliwiają zawieszenie dwóch zestawów zasłon nad tym samym oknem.

Krok 5

Zmierz powierzchnię okna, aby ustalić, czy masz miejsce na standardowy karnisz z ozdobnymi końcami, czy też potrzebujesz karnisza typowego dla kawiarni, który pasuje do parapetu (zwykle w kuchni jest on stosowany). karnisz kawiarniany jest zwykle łączony również z osłoną falbany, ponieważ zasłona na karniszu kawiarnianym nie zakrywa górnej części ani boków rzeczywistego okna (tylko samo okno).

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>