Jak to co jesz wpływa na Twoją wydajność w pracy?

vegetables-1085063_1280

Zdrowe, wartościowe odżywianie ma potężny wpływ na to, jak czujemy się na co dzień. Wbrew pozorom, dieta nie polega jedynie na gubieniu nadmiernych kilogramów. Zdrowa dieta powinna dotyczyć każdego, komu zależy na dobrym samopoczuciu, utrzymaniu organizmu w zdrowiu i sprawności. Jeśli na co dzień jemy śmieciowe jedzenie, nie ma co się dziwić, że nasza wydajność w pracy i w życiu prywatnym jest daleka od wymarzonej.

W miejscu pracy bardzo często nie mamy czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku i celebrowanie jedzenia. Nie oznacza to jednak, że mamy żywić się wyłącznie fast foodami czy szybkimi przekąskami. Wiele osób w pracy sięga po ciastka, słone przekąski i inne jedzenie, które szybko dostarcza energii i cukru. Nie dostarcza natomiast zbyt wiele witamin, minerałów i cennych substancji odżywczych. Kaloryczne przekąski dodają energii na krótko. Powodują gwałtowny skok cukru we krwi, jednak w krótkim czasie także gwałtowny spadek. Szybko stajemy się znowu głodni, a nasza energia oscyluje w granicach zera.

Jak jeść lepiej w pracy?

Jeśli chcemy jeść w pracy zdrowiej, nie musimy inwestować w drogą dietę pudełkową czy spędzać wielu godzin w kuchni. Zdrowe odżywianie nie jest wbrew pozorom ani skomplikowane, ani drogie. Jeśli w pracy często zamawiamy dania na wynos, nie wybierajmy fast foodów czy dań opartych na półproduktach, a zdecydujmy się na sałatkę, surówkę, dobre danie wegetariańskie. Może to być nawet kanapka, pod warunkiem, że składa się z pełnowartościowych produktów. Kanapka zdecydowanie lepiej się sprawdzi niż batonik czy paczka ciastek. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie sobie posiłków dzień przed pracą. Zrobienie zdrowego dania nie zajmuje wiele czasu. W kilkanaście minut można więc przygotować sobie jedzenie na następny dzień do pracy. Wystarczy włożyć odrobinę wysiłku i nieco zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe, aby nasz organizm zregenerował się i zaczął funkcjonować na o wiele lepszym poziomie.

Zrezygnuj ze słodkich napojów

Wiele osób w miejscu pracy nie tylko niewłaściwie się odżywia, ale również stawia na nieodpowiednie napoje. Na porządku dziennym są kolejne filiżanki kawy, napoje energetyczne, a także słodkie, gazowane napoje, które nie mają żadnych korzystnych wartości. Takie napoje nie nawadniają naszego organizmu, natomiast dostarczają wielu pustych kalorii. Litrowa butelka gazowanego napoju to odpowiednik dużego, sytego i pełnowartościowego obiadu. Lepiej więc w pracy pić wodę mineralną, naturalne, świeżo wyciśnięte soki lub dobre soki kupowane od sprawdzonych producentów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się napoje aloesowe, które zawierają wiele cennych, prozdrowotnych substancji i mają korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Na https://forever-aloe.pl znajdziemy szeroki wybór napojów z aloesem, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dobre, aloesowe napoje powinny na co dzień zagościć w naszej diecie. Nie tylko świetnie smakują i orzeźwiają, ale są prawdziwą bombą cennych witamin i minerałów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>