Terapia EFT – czym jest i kto może z niej skorzystać?

PrzechwytywanieLęk to zaburzenie psychiczne, którego doświadcza wiele osób. Około 1,1 miliarda ludzi na świecie doświadcza zaburzeń psychicznych w postaci lęku, a WHO podaje, że najbardziej psychologicznym zaburzeniem jest lęk. Pokazuje, że lęk wymaga leczenia ze strony pracowników służby zdrowia. Przeprowadzono kilka interwencji w celu przezwyciężenia lęku, od interwencji psychologicznych po dostarczanie leków chemicznych. Jedną z interwencji, którą można zastosować u pacjentów, jest technika wolności emocjonalnej (EFT Poznań).

EFT to terapia psychologiczna oparta na meridianach, która łagodzi stany psychologiczne i psychosomatyczne.

EFT to stymulacja uderzeń w określonych punktach południka. EFT łączy korzyści przetwarzania poznawczego z terapii ekspozycji i akceptacji z uwalnianiem zaburzeń energetycznych związanych z akupunkturą i innymi tak zwanymi terapiami energetycznymi.

Przegląd artykułów spełniających kryteria włączenia wykazał, że EFT może:

  • zmniejszyć depresję, lęk, stres,

  • obniżyć poziom kortyzolu we krwi,

  • poprawić jakość życia.

W przeglądzie stwierdzono również, że EFT zmniejsza objawy somatyczne, takie jak bezsenność i dysfunkcja społeczna. Immunologicznie EFT może zwiększać proliferację limfocytów. Ta proliferacja jest związana ze zwiększoną odpornością i odgrywa istotną rolę w obronie gospodarza przed infekcją, która odgrywa zasadniczą rolę w kontrolowaniu reakcji immunologicznych i zapalnych organizmu. EFT może być wykonywany indywidualnie lub w grupach i może być stosowany w służbie zdrowia lub jest wykonywany niezależnie przez licencjonowanych lub nielicencjonowanych lekarzy.

Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT), które są powszechnie określane jako opukiwanie EFT, to potężny sposób leczenia, który znieczula negatywne emocje, które nie są korzystne, fizyczne lub psychiczne cierpienie lub ból fizyczny. Najlepiej używać go osoba wykwalifikowana w psychologii (terapeuta, psychoterapeuta, trener itp.), ponieważ język emocjonalny używany wraz z EFT korzystnie wpływa na ogólny wynik. Jeśli ktoś dobrze rozumie swój świat emocjonalny, może samodzielnie zastosować technikę, ale lepsze wyniki uzyska doświadczony praktyk EFT, który wesprze ten proces. EFT jest zarówno techniką terapeutyczną, jak i pozytywnym modelem afirmatywnym. Może być niezwykle skuteczny w pomaganiu ludziom, którzy chcą wziąć na siebie odpowiedzialność za radzenie sobie z negatywnymi emocjami, którzy chcą pozytywności i którzy chcą się rozwijać, prosperować i rozkwitać w życiu.

Istnieje coraz więcej dowodów naukowych potwierdzających korzyści płynące z technik wolności emocjonalnej. Dzisiejsze badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest skuteczniejsza zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.

Definiowanie technik wolności emocjonalnej

EFT to zestaw technik uzdrawiania emocjonalnego i psychologicznego. To jest jak technika akupunktury, ale bez igieł. Zamiast tego praktykujący używa opuszków palców do stymulowania punktów energetycznych w ciele. Konkretnymi punktami na ciele są dłonie, górna część ciała, twarz i głowa.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>