Świeży projektant domów i wnętrz? Podpowiadamy jak wejść na ten trudny rynek.

1_zvnJlL7AOzAnaQCM_Ta0rg

Rozpoczęcie działalności w zakresie projektowania wnętrz jest trudne. To nasycony rynek i ciężko się wyróżnić. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz uruchomić swoją firmę i przebić się przez resztę, aby stworzyć silną bazę klientów!

Każdego roku widzę, jak wiele osób zaczyna działalność w zakresie projektowania wnętrz, a potem zaczynają się robić niesamowicie przygnębieni, ponieważ jest o wiele trudniejsze, niż ludzie sądzą. Wygląda na to, że wyzwanie bycie wielkim projektantem domów i wnętrz sprawia, że pasja zaczyna się ulatniać, a zaczyna się proza życia… Na początku trzeba uświadomić sobie, że istnieje ogromna różnica między tym, że się potrafi tworzyć udane projekty domów i wnętrz, a umiejętnością sprzedaży swoich usług.

Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Czytaj dalej!

Nikt nie potraktuje cię poważnie jako projektanta, jeśli posiadasz profesjonalnej strony internetowej. Klienci szukają projektantów, którzy potrafią udowodnić, że myślą przyszłościowo, stosując swoje podejście do projektowania, a to musi znaleźć odzwierciedlenie we wszystkich aspektach, od strony internetowej do stroju i tak dalej. Warto zainwestować w tym obszarze dobry pieniądz, rozpoczynając działalność w zakresie projektowania wnętrz – gdyż to naprawdę ma spore znaczenie.

Znajdź czas na znalezienie świetnego projektanta stron internetowych lub naucz się jak najwięcej o tworzeniu doskonałej witryny i sam zajmij się tym zadaniem. Jeśli wybierasz wersje DIY, naprawdę polecam sprawdzenie możliwości WordPress. Większość osób potrafi na tej platformie zbudować swoją stronę samodzielnie – bowiem jest bardzo łatwa w użyciu. Jest świetna do witryn typu portfolio i ma szablony, które już same w sobie wyglądają świetnie, ale można je dostosować do własnych potrzeb. Jeśli nie chcesz zatrzymywać się na darmowej wersji istnieje też opcja pro i związana z nią opłata miesięczna, która obejmuje hosting, więc nie musisz za to osobno płacić.

Wykonaj kilka początkowych projektów za darmo

Nigdzie nie znajdziesz klientów, jeśli otworzysz firmę bez jakiegoś dorobku w ramach którego jesteś w stanie pochwalić się swoimi projektami. Ale oczywiście oznacza to, że potrzebujesz kilku projektów zrealizowanych w pierwszej kolejności! Znajdź 1-3 nowych klientów, którzy są gotowi pozwolić Ci się wykazać, a Ty zrzekniesz się za to opłaty za projekt, biorąc pod uwagę, że możesz mieć pełną kreatywną kontrolę nad przygotowaną propozycją. Oczywiście prawda jest taja, że żaden projekt aranżacji wnętrz nie może być komercyjnie w pełni kreatywny, ponieważ koniec końców projektujesz dla „prawdziwych ludzi” i każdy z nich ma swoje życzenia i preferencje, ale spróbuj znaleźć idealnego klienta, który będzie gotowy do tego, by pozwolić Ci na wyrażenie Twojego stylu projektowania w danej realizacji.

Postaw na porządne zdjęcia

Twoje prace projektowe będą tak dobre, jak dobrze jesteś w stanie je przedstawić na fotografii. Nie możesz wystartować jako projektant domów i wnętrz, jeśli nie masz żadnej fotografii, która pozwala Ci pochwalić się swoimi projektami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>