Przerwa w pracy czyli Ferie 2018 i kilka słów na ich temat

Skiing winter adventures rotating header 3

Ferie w 2018 roku zbliżają się naprawdę wielkimi krokami, a to oznaczać może tylko i wyłącznie jedno — czy dzieci mogą liczyć na zadowalającą pogodę? Zanim jednak przejdziemy do prognozy pogody, trzeba podkreślić pewną rzecz. Otóż ferie zimowe odbywają się w różnym czasie. Można powiedzieć, że biorąc pod uwagę całą Polskę, ferie odbędą się w dniach 15 stycznia – 25 lutego. Jaki z tego należy wyciągnąć wniosek? Mówiąc wprost, pierwsi szczęśliwcy rozpoczną ferie w ciągu kilku najbliższych dni. Ci szczęśliwcy to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

Co powinno być zrozumiałe, skupmy się najpierw na tym, co czeka nas w najbliższych dniach. Przechodząc od razu do faktów, najmłodsi mieszkańcy wymienionych wcześniej województw nie mają się z czego cieszyć. Słyszeliście, jak w październiku przewidywania wskazywały, iż będziemy mieli ciepłą zimę? Można powiedzieć, że od tamtej pory nie doszło do żadnych zmian (a jak doskonale widać dotychczasowa zima jest naprawdę ciepła).

Gdyby komuś zależało na szczegółowych informacjach — w większości kraju temperatura powinna wynieść 6-7 stopni Celsjusza. Na pocieszenie można powiedzieć tylko tyle, że żadna prognoza pogody nie zagwarantuje tego, iż wszystko w 100% się sprawdzi. Dopiero po czasie okazuje się, jaka jest prawda (tak więc nadzieja powinna być do samego końca). Jeśli jednak wszystko się sprawdzi, niestety czeka kolejna zła wiadomość. Nie będzie można wykluczyć, że do końca stycznia nie czekają nas żadne zmiany pogodowe. Podsumowując — trzeba mieć świadomość tego, ze styczeń 2018 może być miesiącem określanym jako wietrzny, w miarę ciepły oraz niekiedy deszczowy.

Co, jeżeli na ferie musimy jeszcze poczekać?

Tak, jak powiedzieliśmy na samym początku, biorąc pod uwagę całą Polskę, ferie zaczynają się 15 stycznia, a kończą 25 lutego. Czas więc zadać pytanie, czy późniejszy termin ferii może zagwarantować lepszą pogodę? Niestety, po raz kolejny nie ma dobrych wieści, jeżeli chodzi o prognozę pogody. Mówi się o tym, że w lutym nie będzie sporych zmian.

Przyjmijmy teraz założenie, że wszystko to, o czym dotychczas powiedzieliśmy, będzie mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy w takim razie można powiedzieć o sytuacji bez wyjścia? Nic bardziej mylnego. Niemniej nie da się ukryć, że sprawa jest jak najbardziej utrudniona. Przechodząc do sedna — jedynym wyjściem jest wyjazd wysoko w góry. Tam aura typowo jesienna nie jest zagrożeniem.

Podjęcie decyzji i czekanie na to, co się wydarzy

Bardzo często mówi się o tym, że nie należy czekać zbyt długo z podjęciem jakiejś decyzji. To prawda, ale tutaj mamy do czynienia z wyjątkiem. Tak, jak było już powiedziane — prognoza pogody nigdy nie jest gwarantem, zawsze może zdarzyć się coś, czego nie przewidzimy. Z drugiej strony wyjazd wysoko w góry powinien być odpowiednio wcześniej zaplanowany. Podsumowując cały tekst, sytuacja nie jest prosta i trudno doradzić jakieś złote podejście.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>