Przegląd stylów projektowania wnętrz: od minimalistycznego do boho

pexels-medhat-ayad-447592Jeśli chodzi o komfort życia, forma jest tak samo ważna jak funkcjonalność. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie, czy budujesz własny dom – każdy pokój powinien odpowiadać Twoim codziennym potrzebom, a jednocześnie odzwierciedlać Twoją osobowość.

Zastanawiasz się, jak znaleźć styl projektowania wnętrz, który dokładnie to robi?

Projektowanie wnętrz nie musi być trudne! Aby pobudzić Twoją kreatywność, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka popularnych trendów (i ponadczasowych), które zawsze robią wrażenie.

Twój dom to miejsce, w którym możesz odpocząć, zrelaksować się i po prostu być sobą. Oczywiście działa to najlepiej, gdy jesteś otoczony meblami i dekoracjami, które odpowiadają Twojemu gustowi i stylowi życia. To, jak to może wyglądać, zależy wyłącznie od Ciebie – i może również zmieniać się z czasem. Dla tych, którym przydałaby się inspiracja, przygotowaliśmy przegląd kilku różnych stylów aranżacji wnętrz i ich cech szczególnych.

Minimalistyczny wystrój wnętrz – sztuka prostoty

Filozofię minimalizmu można opisać w trzech słowach: mniej znaczy więcej. Zamiast sprawiać, że wszystko będzie większe i odważniejsze, chodzi o maksymalne ograniczenie. Coś, co nie służy żadnemu celowi lub odwraca uwagę? To się sprawdzi w tym stylu! W minimalistycznych przestrzeniach mieszkalnych wybrane, wyraziste elementy zajmują centralne miejsce na czystym tle. Monochromatyczne schematy kolorów, obejmujące czerń, biel i szarość, są podkreślone przez chłodne materiały, takie jak szkło lub metal, a także dużą ilość światła dziennego, tworząc otwartą, przestronną atmosferę.

Skandynawski wystrój wnętrz – jasny i naturalny

Keep it simple – to motto tzw. „stylu skandynawskiego”. Jak można się domyślić po nazwie, odzwierciedla ona „hygge” styl życia kojarzony z takimi krajami jak Szwecja, Dania czy Norwegia. Drewniane meble wykonane z brzozy, sosny czy świerku uzupełniają jasne pastelowe odcienie. Aby zapewnić sobie dodatkową odrobinę przytulności, możesz ułożyć dużą ilość miękkich koców i puszystych poduszek. Kilka romantycznych akcentów, m.in. świece lub kompozycje kwiatowe w szklanych wazonach dopełnią wystrój wnętrz w skandynawskim stylu.

Nowoczesny wystrój wnętrz z połowy XX wieku – ponadczasowa nostalgia

Trend, który rozpoczął się w połowie XX wieku i nadal inspiruje współczesne domy: purystyczna elegancja z meblami o organicznych kształtach i mieszczańskimi dodatkami z ciemnego drewna lub (sztucznej) skóry.

Boho wystrój wnętrz – eklektyczny i kreatywny

Kiedy ludzie słyszą „styl boho”, często myślą o epoce hipisów w latach 60. i 70. XX wieku. Jednak termin „bohema” w rzeczywistości odnosi się do ruchu, który rozpoczął się ponad sto lat wcześniej: pierwotnie używany jako pejoratyw dla Romów, zaczął oznaczać romantyczny ideał „wolnych duchów”, które szukały życia poza burżuazją. Wystrój wnętrz w stylu boho odzwierciedla to poczucie awangardy dzięki jasnej mieszance kolorów, wzorów i faktur: fotele w stylu vintage i haftowane poduszki spotykają się z orientalnymi ozdobami i dywanami. Wystrój w stylu boho celebruje wyjątkowe i ręcznie robione dzieła – na przykład patchworkowe koce jako nakrycie starej sofy lub zabytkową walizkę zamienioną na stolik kawowy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>