Pracujesz na komputerze całymi dniami? Dowiesz się jak sprawić, by było bardziej komfortowo!

cb984ac793154c9aacc211808eb4302d

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, ważne jest, aby czuć się komfortowo w swoim miejscu pracy. Wygodne i zachęcające biuro zwiększa produktywność i wydajność, a także zwiększa morale pracownika. Zanim przejdziemy do szczegółów, przejrzyjmy kilka rzeczy, które mogą poprawić Twoje środowisko pracy.

Oświetlenie

Miejsce pracy powinno mieć dużo okien i naturalne światło. Jednak, ponieważ nie zawsze jest to możliwe, należy starać się zmaksymalizować każde oświetlenie, a także dodać oświetlenie zadaniowe. Lampa powinna znajdować się na biurku, a oprócz tego należy również rozważyć zastosowanie oświetlenia górnego. Może zauważyłeś, że podczas zimowych miesięcy czujesz się mniej energiczny. Wynika to z braku ekspozycji na światło słoneczne. Słońce poprawia nastrój i zwiększa produktywność. Ważne jest również uzyskanie sztucznego oświetlenia w obszarze roboczym, aby ułatwić sobie czytanie, pisanie i inne czynności.

Stanowisko pracy

Niechlujny i zagracony obszar roboczy nie może być bardziej produktywny i inspirujący niż ład i porządek. Więc zanim zaczniesz wykonywać swoje zadania na cały dzień, spójrz na biurko i umieść wszystko tam, gdzie należy. Do tego potrzebny jest dobry system przechowywania i organizacji. Otwarte półki są świetne, ponieważ pozwalają przechowywać i wyświetlać przedmioty, do których łatwo można wrócić w każdej chwili.

Szafki i szuflady świetnie nadają się do ukrywania niektórych przedmiotów, których nie używasz zbyt często. Jeśli pracujesz z dokumentami i plikami, uporządkuj je wszystkie za pomocą prostego systemu. Jeśli masz dużo książek w swoim biurze, regał będzie idealny.

Dostosuj obszar roboczy do jednego celu.

Nie mieszaj swojej pracy z życiem osobistym. Jeśli zdecydujesz się na pracę w domu, powinieneś wybrać miejsce, którego nie potrzebujesz do niczego innego. Najlepiej, gdybyś miał do tego oddzielny pokój. Inne dodatkowe cele tylko odciągną cię od pracy. Jedynym wyjątkiem może być ergonomiczna klawiatura komputerowa – jeśli już w taką zainwestujesz to śmiało możesz korzystać z jej walorów zarówno podczas pracy zawodowej, jak i grania w ulubione gry – bowiem w jednej i drugiej roli sprawdzi się doskonale.

Ponadto, dzięki wyznaczonemu obszarowi roboczemu, można go zorganizować i udekorować dowolnie, bez obawy o cokolwiek. Dobrze jest ustawić pewne granice między pracą a życiem osobistym. Kiedy wchodzisz do biura, powinieneś przestać myśleć o domu.

Spraw, by przewody były pod kontrolą.

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że przewody mogą szybko wymknąć się spod kontroli i stają się denerwujące. Często próbujemy ignorować tę kwestię, ale staje się ona jeszcze gorsza. Więc spróbuj znaleźć sposób na ich uporządkowanie. Prostym rozwiązaniem może być ich związywanie pod biurkiem.

Ale jeśli naprawdę chcesz być zorganizowany, możesz również je etykietować. Pozbądź się wszystkich kabli, które mogłyby cię utrudnić pracę. Możesz przykleić je na bok biurka lub znaleźć bardziej kreatywny sposób ich uporządkowania. Możesz nawet zmienić swoje kable w dzieło sztuki!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

6 komentarzy

 1. Angelika pisze:

  Fajny fotel! Ale czułabym się na nim jak u… dentysty :) Choć sama staram się, aby wokół komputera był porządek, nie zawsze się to udaje. A najgorsze jest całe stado karteczek, karteluszków i nic nigdy nie mogę na nich znaleźć. Przynajmniej tego, co mi akurat potrzeba. Więc, kupiłam sobie pendrive do “zadań specjalnych” printmar.pl Wszystkie odpowiednio opisane i w różnych kolorach. Nic mi już nie ucieknie…

 2. Staszek pisze:

  Z doświadczenia wiem, że w pracy, szczególnie w zakładzie przemysłowym bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie, najlepiej led. U mnie odkąd zamontowano lampy przemysłowe led – http://nowaled.pl/lampy-przemyslowe-led.html komfort pracy jest dużo lepszy.

 3. Oświetlenie to podstawa, zwłaszcza gdy przebywa się w jednym miejscu całe godziny czy dni. Mam na myśli biuro, komputer czy też inne miejsce gdzie pracujemy np. w obsłudze

 4. Więcej pisze:

  Jasne że warunki pracy zwłaszcza przy kompie są bardzo ważne. Człowiek traci wzrok i nie tylko, a ktoś to musi robić.

 5. Fotel fajny. Ale czy to najzdrowsze? Gdzieś czytałam że najlepiej przy komputerze siedzieć na takiej drabince w pozycji prawie pionowej.

 6. Marian pisze:

  A które lampki do pokoju nastolatka byście polecili ze sklepu https://lampoteka.pl/joker-milagro? Przy takim wyborze trudno się zdecydować. Jak się u Waszych dzieci sprawdzają te bezprzwodowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>