Czym powinno się wyróżniać miasto projektowane w duchu „smart”?

Inteligentne miasto to miłe miejsce. Jest to miejsce, w którym możesz mieszkać, pracować i odpoczywać bezpiecznie i spokojnie. Wszystko jest w równowadze. Mimo, że jest jeszcze wiele do wymyślenia i wynalezienia, inteligentne miasta zaczynają się kształtować, z pomocą firm takich jak https://www.improdukcja.pl/.

 ta praca impRozwiązania dla nowoczesnego miasta

na całym świecie coraz prężniej opracowuje się koncepcje Smart City, które łączą:

  • funkcjonalność,
  • technologię,
  • zrównoważony rozwój.

Jedną z najbardziej znaczących pozytywnych zmian jest duży wzrost korzystania z rowerów. Budowane są inteligentne systemy, które pomagają dużym przepływom rowerzystów na ich drodze: na przykład systemy wykrywania i liczenia rowerów, które pomagają zaplanować trasę i wyświetlić ją na tablicach informacyjnych.

System informacyjny prowadzi rowerzysty do miejsca docelowego lub do najbliższego parkingu dla rowerów, gdzie można go zostawić bezpieczny i suchy, w razie potrzeby naładować i szybko znaleźć ponownie za pomocą aplikacji. Inteligentne meble miejskie, które zapewniają porty do ładowania urządzeń i wszelkiego rodzaju interesujące informacje, są już używane w najbardziej perspektywicznych miastach. Inteligentne miasto już się zaczęło i ciężko pracujemy, aby stworzyć jego kolejne innowacje.

Kolejną jest „inteligentna ławka” czyli taka, która doskonale nadaje się do spotkań z ludźmi, a także jest wygodna do pracy lub nauki. Ławka tego rodzaju może obejmować elegancko zaprojektowany stół piknikowy z portami USB i bezprzewodowymi ładowarkami do urządzeń mobilnych. Idealna do siedzenia w spokoju i korzystania z Internetu 4G podczas ładowania smartfona, tabletu lub aparatu. Ławka powinna być zasilana wyłącznie energią słoneczną, która jest w niej przechowywana i tym samym jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Istnieje również wersja o dużej pojemności akumulatora do ładowania rowerów elektrycznych i skuterów. Ławka tego rodzaju nie ma ograniczeń projektowych, dzięki czemu możesz wybrać dowolny kolor pasujący do kolorów Twojego miasta lub firmy.

Inną cechą inteligentnego miasta może być gospodarka o obiegu zamkniętym czyli ekonomiczny system mający na celu maksymalne ponowne wykorzystanie produktów i surowców oraz zminimalizowanie zniszczenia wciąż cennych lub użytecznych towarów. Jest to kluczowa różnica w stosunku do systemu liniowego, w którym surowce są przekształcane w produkty, które są następnie niszczone pod koniec ich cyklu życia.

Przedsiębiorstwo o obiegu zamkniętym

Lepszy świat zaczyna się w domu – i wiemy o tym. Dlatego warto wyznaczyć sobie cel: uczynić cały nasz proces produkcyjny neutralnym pod względem emisji CO2, aby nasz ślad mógł być możliwie niewidoczny. Oznacza to ponowne spojrzenie na wszystko, co robimy: na surowce i ich ponowne wykorzystanie, na zużywaną przez nas energię i sposób jej wytwarzania, na ruchy transportowe, kraje produkcyjne i własność produktów.

Jako przedsiębiorstwo o obiegu zamkniętym musisz robić różne rzeczy. Nie wystarczy dostarczyć tego, czego chce rynek; musisz odważyć się być innym.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>