Podnoś swoje kwalifikacje zawodowe nie wychodząc z domu

SI_Elearning_w734

Coraz częściej wzrasta nasza świadomość dotycząca naszej przyszłości zawodowej, czego efektem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych na własną rękę. Rynek także daje dużo możliwości w tej kwestii, co można zaobserwować chociażby po ilości i zróżnicowaniu dostępnych szkoleń. Oprócz szkoleń tematycznych, bezpośrednio związanych z zajmowanym przez nas stanowiskiem można skorzystać ze szkoleń o nieco bardziej uniwersalnej tematyce, związanej z marketingiem, pracą z klientem czy znajomością programów komputerowych czy języków obcych. Jak samodzielnie szukać ofert szkoleń i które będą dla nas najlepsze? Przekonamy się poniżej.

Jak wybrać odpowiednie dla nas szkolenie?

Szukając szkoleń, które mogą się nam przydać w podniesieniu własnych kwalifikacji zawodowych, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim temat szkolenia- jest to kluczowa kwestia, związana z branżą, w jakiej działamy, a także umiejętnościami, które szkolenia mogą nam dać w przyszłości. Równie ważną kwestią jest forma prowadzonego szkolenia, jakość i rodzaj dostarczanych materiałów, obecność prowadzącego itp. Często trudno jest nam połączyć szkolenia czy inną formę samorozwoju z pracą zawodową i innymi obowiązkami, dlatego też coraz częściej korzystamy z opcji, jaką są e-kursy, czyli szkolenia prowadzone za pośrednictwem Internetu. Generalnie wyróżnia się dwie formy szkoleń internetowych. Pierwszym z nich są kursy online, prowadzone z osobą prowadzącą szkolenie, z którą mamy kontakt online. Drugim sposobem jest e-kurs, czyli kurs dopuszczający rozprowadzenie materiałów szkoleniowych drogą elektroniczną. Każda z form posiada atuty, jednak jedno jest pewne- taką formę rozszerzania swoich umiejętności wybiera coraz większa ilość kursantów.

Dla kogo szkolenia internetowe?

Szkolenia przez Internet zyskują na popularności z kilku względów. Chodzi głównie o formę prowadzonego szkolenia, którą często można wykorzystać w dowolnym miejscu i czasie, dzięki czemu możemy dokształcać się nawet we własnym domu. Tematyka kursów i szkoleń internetowych jest naprawdę szeroka, dzięki czemu każdy kursant znajdzie szkolenie zgodne ze swoimi oczekiwaniami. Sama forma organizacji kursu jest naprawdę przyjazna dla każdego kursanta. Wystarczy odwiedzić jedną z platform dostępnych w sieci, chociażby https://aedu.pl i zobaczyć, jak łatwo jest skorzystać z dostępnych tematów szkoleniowych podzielonych tematycznie. Część z nich jest bezpłatna, co dodatkowo zachęca do skorzystania z poszerzenia swojej wiedzy.

Kursy, a dofinansowania

Dostępne na rynku szkolenia i kursy, także organizowane w sieci dostępne są bezpłatnie lub po wykupieniu owego kursu. Nie powinien być to z pewnością argument przemawiający za lub przeciw wyborowi konkretnego szkolenia, jednak ceny niektórych kursów mogą zniechęcać. Decydując się na podniesienie swoich kwalifikacji możemy postarać się o dofinansowanie na ten cel. Można poprosić pracodawcę o częściowe pokrycie kosztów lub wybrać szkolenie organizowane w Urzędach Pracy, mające na celu poprawę sytuacji zawodowej osób bezrobotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>