Odpowiednia aranżacja okna na jesień – co wybrać?

okna koszalinJak udekorować okno, aby we wnętrzu było komfortowo, przytulnie i odpowiednio do naszych potrzeb? Dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie aranżacji do pory roku – dzięki temu to, co na oknie, będzie współgrało z tym, co znajduje się za oknem. Do wyboru mamy całe mnóstwo możliwości – od zwiewnych firan, przez rolety, aż po plisy i żaluzje.

Jesienna dekoracja okna to przede wszystkim kolorystyka, która powinna współgrać z kolorami jesieni. W tej kwestii dobrze jest postawić na kolory ziemi, żółcie, beże, brązy, a także ich ciepłe odcienie. W ten sposób uzyskamy przytulne i ciepłe wnętrze, które będzie miało przytulny klimat w obliczu nadciągających jesiennych i zimowych chłodów. Warto również pamiętać, że jesienią mamy w domu zdecydowanie mniej światła, gdyż słońce jest niżej nad horyzontem. Dobrze jest więc zadbać o to, by zasłony czy rolety wpuszczały do wnętrza jak najwięcej światła słonecznego.

Zwiewne zasłony, wygodne rolety

Wśród jesiennych aranżacji okien wiele osób wybiera zasłony i firany, które doskonale sprawdzają się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również w nowoczesnej stylistyce. Wybór jest naprawdę spory – od klasycznych długich firan, aż po różnego rodzaju asymetryczne rozwiązania czy firanki spinane dekoracyjnymi elementami. Wybierając firany i zasłony stawiajmy przede wszystkim na jakość materiałów, estetykę i trwałość. Nie zawsze to, co najtańsze, będzie najlepszą opcją. Dobrym rozwiązaniem na okna w każdym wnętrzu są również rolety – można je dopasować kolorystyką i stylistyką do wystroju wnętrza. Świetnie prezentują się zarówno rolety gładkie, jak i takie, które mają dekoracyjne faktury czy ciekawe wzory. Można również pokusić się o dekoracyjne ekrany, wtedy jednak dobrze jest zachować ostrożność. Im bardziej dekoracyjna aranżacja okna, tym bardziej stonowane powinny być inne elementy wystroju.

Aranżacja okna dopasowana do wnętrza

W poszukiwaniu ciekawych możliwości udekorowania okna, warto brać pod uwagę nie tylko stylistykę wnętrza, ale również jego przeznaczenie. Najwięcej możliwości mamy, jeśli chodzi o wnętrza reprezentacyjne typu salon czy pokój dzienny. Tu aranżacje okienne pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne, choć tu warto również zadbać o to, by były wygodne w użytkowaniu i dobrze przepuszczały światło. W sypialni warto stawiać na takie rozwiązania, dzięki którym we wnętrzu będzie ciemno nawet wtedy, gdy słońce będzie o poranku padało bezpośrednio na nasze okna. Jeszcze inne warunki muszą spełniać dekoracje okien w kuchni i łazience. Trzeba bowiem pamiętać, że są to wnętrza, w których sporo jest wilgoci, a aranżacje okienne są narażone na zabrudzenie. Dobrze jest wybierać takie dekoracje, które będą łatwe do utrzymania w czystości. Nie wszystko, co dobrze sprawdzi się na oknie w salonie czy sypialni, będzie równie funkcjonalne na oknie w kuchni. Bez względu na to, do jakiego wnętrza wybieramy rolety czy zasłony, zawsze warto inwestować w dobrą jakość. Im lepsze dekoracje, tym dłużej będą nam służyć w niezmienionym stanie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>