Makijaż – jak go nie rujnować? Porady dla wizażystek.

face-5327598_1280Nieskazitelny, zroszony makijaż to coś, o czym marzy każdy makijażysta. Wraz z rozwojem blogerów kosmetycznych i internetowych społeczności zajmujących się makijażem pojawia się wiele opinii na temat właściwych technik makijażu. Renomowane szkoły makijażu również mają do tego różne podejście.

Istnieją podstawowe metody, które można zastosować, ale mogą się one nieznacznie różnić w zależności od rodzaju skóry, wieku i preferencji w zakresie makijażu.

Na szczęście dla Ciebie wymieniliśmy wszystkie wskazówki i triki, których będziesz potrzebować, aby osiągnąć ten wspaniały blask i zachęcić klientów do zapisywania się na kolejne terminy.

Dopracuj swoją rutynę

Prawidłowa kolejność nakładania makijażu jest przedmiotem dyskusji, ale wszystko zależy od osobistych preferencji. Wiele wizażystek decyduje się na udoskonalenie brwi i nałożenie cieni do powiek przed rozpoczęciem podstawowego makijażu. To dobry pomysł, jeśli planujesz stworzyć szałowy wygląd oczu, ponieważ zapobiegnie to opadaniu cieni – co doprowadziłoby do zrujnowania makijażu twarzy. Nałożenie podkładu jako ostatni krok sprawi, że będzie wyglądać świeżo, pomagając stworzyć ten młodzieńczy blask. Z drugiej strony, niektórzy lubią najpierw nakładać makijaż twarzy, dzięki czemu mają puste płótno do pracy. Nakładanie makijażu w tej kolejności wydaje się wyglądać bardziej naturalnie, więc jest to dobra opcja, jeśli klientka woli mniej wyrazisty wygląd.

Oświetlenie

Jedyną rzeczą gorszą od pomarańczowego podkładu do twarzy jest płacenie wizażystce za jego nałożenie. Jasne oświetlenie jest niezbędne podczas nakładania makijażu, aby uniknąć ostrych, nienaturalnych linii i wpadek przy nakładaniu podkładu.

Naturalne oświetlenie jest najbardziej uczciwe, więc powstrzyma Cię przed zbyt intensywnym makijażem i wywołaniem szoku klienta, gdy wyjdzie na zewnątrz. Jeśli naturalne oświetlenie nie jest możliwe, rozważ zainwestowanie w lampę studyjną lub pierścieniową, aby wyraźnie oświetlić twarz klienta jest zalecane.

Pomocne jest przebywanie w wentylowanym/klimatyzowanym pomieszczeniu, aby zapobiec topnieniu i spływaniu makijażu. Nakładanie makijażu w gorącym otoczeniu może być znacznie bardziej czasochłonne, ponieważ produkty stają się trudniejsze w obróbce i wtapiają się w skórę.

Higiena

Higiena jest kluczem nie tylko dla Twojej reputacji, ale także dla bezpieczeństwa Twojego klienta. Unikaj zakażeń krzyżowych i nieprzyjemnych infekcji, wprowadzając do dnia pracy rygorystyczną rutynę czyszczenia. Wyczyść pędzle do makijażu po użyciu u każdego klienta i dokładnie zdezynfekuj ręce.

Możesz również stosować różne techniki makijażu, aby higienicznie nakładać produkty. Wylej makijaż na paletę lub na grzbiet dłoni, zamiast dwukrotnego zanurzania pędzla w produktach. Zapobiegnie to ponownemu przedostawaniu się bakterii i zanieczyszczaniu makijażu.

Nie dmuchaj w pędzle do makijażu, aby usunąć nadmiar produktu, zamiast tego otrzep produkt, aby uniknąć przeniesienia zarazków na twarz klientki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>