Jak wyjść z nałogu i znaleźć pracę?

doctor-5710147_960_720Znalezienie pracy podczas rekonwalescencji może być trudne. Na szczęście dostępnych jest kilka wskazówek i zasobów, które mogą pomóc osobom w trakcie rekonwalescencji w znalezieniu zatrudnienia. Krótkim wprowadzeniem dzielimy się na łamach tego artykułu, równocześnie zachęcając do zaglądania na stronę https://allthejobs.pl/ .

Istnieje wiele wyzwań, przed którymi stają osoby uzależnione w trakcie powrotu do zdrowia. Od przyznania się do problemu, kontynuowania leczenia i naprawiania relacji, każdy etap wychodzenia z nałogu i rehabilitacji wiąże się z własnym zestawem przeszkód do pokonania. Aby osiągnąć trzeźwość, trzeba mieć silne pragnienie, aby zachować czystość i zachować trzeźwość, jednocześnie radząc sobie z wieloma innymi problemami, które towarzyszą decyzji o życiu wolnym od narkotyków i alkoholu.

Oprócz bardziej oczywistych wyzwań stojących przed byłym uzależnionym w procesie zdrowienia, musisz także nadal wypełniać obowiązki w swoim codziennym życiu. Najmniejszym z nich jest zapewnienie pracy zarobkowej, która płaci rachunki, stawia jedzenie na stole i zapewnia cel, pozwalając ci iść naprzód w trzeźwości jako wnoszący wkład członek społeczeństwa.

Jakie wyzwania czekają w związku z szukaniem pracy?

Niestety, nie zawsze jest to tak proste, jak aktualizacja CV i złożenie aplikacji lub dwóch. Osoby, które zmagały się z nadużywaniem lub uzależnieniem od substancji odurzających, napotykają bariery w zatrudnieniu, które wykraczają poza stan rynku pracy, osiągnięty poziom wykształcenia lub poziom ich kwalifikacji w stosunku do reszty kandydatów.

Na przykład zmagania z uzależnieniami rzadko ograniczają się do życia osobistego. Często próby uzależnienia przenoszą się również na życie zawodowe uzależnionego, co pozostawia byłych użytkowników z nierówną historią pracy i brakiem wiarygodnych, pozytywnych odniesień.

Ponadto istnieje piętno związane z historią nadużywania substancji odurzających, zwłaszcza w przypadku towarzyszących im zarzutów karnych. Wnioskodawcom, którzy w przeszłości popełnili przestępstwa związane z narkotykami, rzadziej oferuje się rozmowy kwalifikacyjne, w wyniku czego prawdopodobieństwo zatrudnienia jest mniejsze. Zwłaszcza w małych miastach lub na terenach wiejskich, gdzie wszyscy się znają, piętno to może stanowić dużą przeszkodę w uzyskaniu zatrudnienia. Nawet jeśli tak nie jest, osoby w trakcie wychodzenia z nałogu są często brane pod uwagę tylko w przypadku stanowisk, w których sprawdzanie przeszłości nie jest standardową praktyką, a wiele z nich zdarza się w środowiskach, które nie są idealne do utrzymania trzeźwości.

Innymi słowy, znalezienie pracy podczas rekonwalescencji może być zniechęcające. Na szczęście dostępnych jest kilka wskazówek i narzędzi, które pomogą osobom uzależnionym w okresie rekonwalescencji znaleźć nie byle jaką pracę, ale tę właściwą.

Zacznij od tego, kogo znasz i zacznij tworzyć sieci kontaktów

Być może słyszałeś stare powiedzenie: „Nie chodzi o to, co wiesz, tylko o to -kogo znasz”. W przypadku znalezienia pracy w trakcie wychodzenia z nałogu ten stereotyp jest zdecydowanie prawdziwy. Wielu uzależnionych ma wyłącznie związek z wybranym przez siebie narkotykiem. Czas wyjść poza ten krąg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>