Jak wyjść z nałogu i znaleźć pracę?

doctor-5710147_960_720Znalezienie pracy podczas rekonwalescencji może być trudne. Na szczęście dostępnych jest kilka wskazówek i zasobów, które mogą pomóc osobom w trakcie rekonwalescencji w znalezieniu zatrudnienia. Krótkim wprowadzeniem dzielimy się na łamach tego artykułu, równocześnie zachęcając do zaglądania na stronę https://allthejobs.pl/ .

Istnieje wiele wyzwań, przed którymi stają osoby uzależnione w trakcie powrotu do zdrowia. Od przyznania się do problemu, kontynuowania leczenia i naprawiania relacji, każdy etap wychodzenia z nałogu i rehabilitacji wiąże się z własnym zestawem przeszkód do pokonania. Aby osiągnąć trzeźwość, trzeba mieć silne pragnienie, aby zachować czystość i zachować trzeźwość, jednocześnie radząc sobie z wieloma innymi problemami, które towarzyszą decyzji o życiu wolnym od narkotyków i alkoholu.

Oprócz bardziej oczywistych wyzwań stojących przed byłym uzależnionym w procesie zdrowienia, musisz także nadal wypełniać obowiązki w swoim codziennym życiu. Najmniejszym z nich jest zapewnienie pracy zarobkowej, która płaci rachunki, stawia jedzenie na stole i zapewnia cel, pozwalając ci iść naprzód w trzeźwości jako wnoszący wkład członek społeczeństwa.

Jakie wyzwania czekają w związku z szukaniem pracy?

Niestety, nie zawsze jest to tak proste, jak aktualizacja CV i złożenie aplikacji lub dwóch. Osoby, które zmagały się z nadużywaniem lub uzależnieniem od substancji odurzających, napotykają bariery w zatrudnieniu, które wykraczają poza stan rynku pracy, osiągnięty poziom wykształcenia lub poziom ich kwalifikacji w stosunku do reszty kandydatów.

Na przykład zmagania z uzależnieniami rzadko ograniczają się do życia osobistego. Często próby uzależnienia przenoszą się również na życie zawodowe uzależnionego, co pozostawia byłych użytkowników z nierówną historią pracy i brakiem wiarygodnych, pozytywnych odniesień.

Ponadto istnieje piętno związane z historią nadużywania substancji odurzających, zwłaszcza w przypadku towarzyszących im zarzutów karnych. Wnioskodawcom, którzy w przeszłości popełnili przestępstwa związane z narkotykami, rzadziej oferuje się rozmowy kwalifikacyjne, w wyniku czego prawdopodobieństwo zatrudnienia jest mniejsze. Zwłaszcza w małych miastach lub na terenach wiejskich, gdzie wszyscy się znają, piętno to może stanowić dużą przeszkodę w uzyskaniu zatrudnienia. Nawet jeśli tak nie jest, osoby w trakcie wychodzenia z nałogu są często brane pod uwagę tylko w przypadku stanowisk, w których sprawdzanie przeszłości nie jest standardową praktyką, a wiele z nich zdarza się w środowiskach, które nie są idealne do utrzymania trzeźwości.

Innymi słowy, znalezienie pracy podczas rekonwalescencji może być zniechęcające. Na szczęście dostępnych jest kilka wskazówek i narzędzi, które pomogą osobom uzależnionym w okresie rekonwalescencji znaleźć nie byle jaką pracę, ale tę właściwą.

Zacznij od tego, kogo znasz i zacznij tworzyć sieci kontaktów

Być może słyszałeś stare powiedzenie: „Nie chodzi o to, co wiesz, tylko o to -kogo znasz”. W przypadku znalezienia pracy w trakcie wychodzenia z nałogu ten stereotyp jest zdecydowanie prawdziwy. Wielu uzależnionych ma wyłącznie związek z wybranym przez siebie narkotykiem. Czas wyjść poza ten krąg.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>