Jak wybrać skuteczny banner wielkoformatowy?

Projektowanie banerów winylowych jest łatwe; jednak projektowanie efektywnego baneru winylowego jest czymś, co można łatwo przeoczyć. Wiele razy twoja firma produkująca banery winylowe oferuje usługi projektowe, lub może pozwolić ci na przesyłanie własnych prac. W tym artykule omówimy, jak właściwie ułożyć nie tylko atrakcyjny wizualnie baner wielkoformatowy, ale także zaprojektować baner, który skutecznie osiągnie Twój cel!

ta praca tebim eye

Po pierwsze, ważne jest pytanie „Jaki jest cel mojego banera?” Czy jest to „dekoracyjny baner” (może na jednodniowe urodziny lub imprezę, w której jego funkcją jest po prostu dodanie atmosfery do okazji?), Czy też twój baner będzie służył jako ważne ogłoszenie społeczności na wielkie otwarcie lub sprzedaż czy wydarzenie, które powinno przyciągnąć uwagę i przynieść wyniki? Tutaj druk banerów będzie miał już całkiem inne znaczenie.

Po drugie, jak długo Twój baner będzie „w użyciu”? Może będzie to baner wielkoformatowy z ogłoszeniami, który będzie wisiał przez 30 do 60 dni w pobliżu ruchliwego skrzyżowania, podczas gdy transparent urodzinowy można zawiesić tylko w domu na trzy lub cztery godziny. A może „rozciągniesz” życie swojego banera na kilka miesięcy lub nawet tak długo, jak długo baner będzie się do tego nadawał (wiele osoby przez lata trzyma te same banery na swoich budynkach, jeśli o ich jakość zadbała drukarnia banerów taka jak https://www.eye-design.net.pl/– i dzięki temu cały czas są w formie!)

Mimo że banery są uważane za „tymczasowe”, można nawet spotkać przedsiębiorców, którzy pokazują swoje banery przez kilka lat. Klimat odgrywa ogromną rolę w określeniu, jak długo będzie trwać baner (deszcz, wiatr itp.), jak równneż rodzaj materiałów i farb, które wykorzystuje dana drukarnia wielkoformatowa – to także odgrywa kolejną ważną rolę. Na przykład atramenty rozpuszczalnikowe lub cięższy materiał winylowy zwykle trwają dłużej niż farby na bazie wody drukowane na lżejszych materiałach winylowych. Jeśli masz dostawcę banerów, który oferuje opcję laminowania jako opcję dla swojego banera, możesz oczekiwać (w normalnych warunkach pogodowych), że twój baner będzie trwał o 50% do 100% dłużej (!). Jeśli planujesz zakup banera, który będzie trwał w pobliżu bardzo ulewnych obszarów, a zwłaszcza linii brzegowych, koniecznie zapytaj swojego dostawcy banerów, czy opcja laminowania na wydruki wielkoformatowe jest możliwa. Woda (deszcz lub bryza morska) może szybko uszkodzić banery! Nawet szybciej niż wiatr!

Funkcje banerów

Większość banerów ma kilka podobnych funkcji. Pierwsza to ciężar winylu użytego na baner. Możesz bezpiecznie używać mniej kosztownego lżejszego banera, jeśli twoje użycie jest bardzo tymczasowe (impreza w pomieszczeniach), ale upewnij się, że używasz cięższego baneru o większej wadze do banerów zewnętrznych, które będą wyświetlane na wietrznych obszarach lub dłużej niż 2 tygodnie.

Zastanów się też nad inną funkcją tzn. czy twój baner wymaga przelotek? Przelotki to okrągłe metalowe pierścienie wytłoczone na obwodzie banera

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>