Jak utrzymać fronty kuchenne w czystości?

pexels-max-vakhtbovych-6920452Dzięki tym przydatnym wskazówkom czyszczenie szafek kuchennych stanie się dla Ciebie proste. Przeprowadzimy Cię przez ogólne sztuczki związane z czyszczeniem, a także przedstawimy pomysły na konkretne plamy i różne materiały szafek.

Szafki są centralnym punktem prawie każdej kuchni, więc kiedy są brudne, to będzie widać!

Codzienne odciski palców, rozpryski jedzenia i znaki wodne są zwykle głównymi winowajcami, ale z czasem mogą narastać mocniejsze plamy. Na szczęście nasze proste wskazówki dotyczące czyszczenia szafek kuchennych mogą pomóc w rozwiązaniu wszystkich problemów, w tym plam z tłuszczu.

Aby utrzymać fronty w nienaruszonym stanie, skorzystaj z naszego oszczędzającego czas harmonogramu sprzątania, który naprzemiennie obejmuje czyszczenie punktowe i czyszczenie głębokie. Kiedy nadejdzie czas na czyszczenie, skorzystaj z naszych wskazówek, będziesz już wiedzieć, jak najlepiej wyczyścić szafki kuchenne, a nawet fronty lakierowane. Zapraszamy do bardzo pouczającej lektury już teraz!

Kiedy czyścić fronty kuchenne?

Zalecamy dwuczęściową metodę czyszczenia szafki, która obejmuje zarówno cotygodniowe, jak i sezonowe poprawki, aby zaoszczędzić czas i energię.

Co tydzień: Zamiast częstego wycierania szafek, najlepszym sposobem na czyszczenie szafek kuchennych jest cotygodniowa kuracja punktowa. Wystarczy spryskać ściereczkę z mikrofibry uniwersalnym środkiem czyszczącym i zetrzeć odciski palców, odpryski i inne ślady. Upewnij się również, że wyczyściłeś sprzęt kuchenny.

Sezonowo: dokładnie czyść swoje szafki trzy lub cztery razy w roku. Aby to zrobić, opróżnij szafki z całej zawartości. Następnie przetrzyj ściereczkę z mikrofibry łagodnym środkiem czyszczącym. Wytrzyj półki oraz wewnętrzną i zewnętrzną stronę drzwi. Użyj czystej szczoteczki do zębów, aby wyczyścić rogi i inne małe szczeliny. Pozostaw szafki kuchenne do całkowitego wyschnięcia przed uzupełnieniem i zajmij się frontami.

Jak usunąć plamy z szafek kuchennych?

Twoje szafki są miejscem przechowywania różnych przedmiotów i składników. Otrzymują również dużo codziennego użytku. Oto niektóre z najczęstszych plam na frontach kuchennych i sposoby ich usuwania.

Odciski palców? Tłuste pozostałości na palcach mogą pozostawiać nieestetyczne ślady na drzwiach szafy i sprzęcie. Mycie frontów kuchennych octem z łatwością usunie odciski palców. Zwilż szmatkę w 50-50 roztworze wody i octu, nałóż na plamy i wypoleruj ściereczką do polerowania.

Tłuszcz? Szafy znajdujące się bezpośrednio powyżej wyspy i blatu są najbardziej podatne na plamy tłuszczu. Ale czyszczenie tłuszczu z frontów kuchennych nie jest trudne. Podobnie jak odciski palców na bazie oleju, zatłuszczone szafki kuchenne można czyścić rozcieńczonym octem. Ponieważ te plamy są prawdopodobnie większe niż odcisk palca, może być konieczne kilkakrotne powtórzenie procesu, aby całkowicie pozbyć się tłuszczu z szafek.

Rozpryski jedzenia? Może struga ketchupu wylądowała w niewłaściwym miejscu lub wyciek z blatu spłynął do szafek w podstawie. Niezależnie od scenariusza, jak najszybciej wytrzyj resztki jedzenia wilgotną ściereczką.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>