Jak kupić mieszkanie inwestycyjne?

apartment-2094700_1280Kupno nieruchomości to bardzo duży wydatek i spore przedsięwzięcie. Dlatego przed podjęciem decyzji o kupnie warto przygotować plan działania i ściśle się go trzymać, dzięki czemu nieruchomości inwestycyjne nie będą miały przed nami żadnych tajemnic, a całość procesu przebiegnie nie tylko sprawnie i szybko, ale także bez niemiłych niespodzianek.

Plan dotyczący zakupu zakładać powinien:

– Określenie celu i kryteriów, które będą brane pod uwagę podczas wyboru nieruchomości;

– Sposób finansowania i kwota przeznaczona na zakup nieruchomości;

– Poszukiwanie nieruchomości;

– Sprawdzenie stanu prawnego wybranego mieszkania;

– Negocjacje i zakup;

– Odbiór nieruchomości.

 Cel, kryteria i sposób finansowania nieruchomości na sprzedaż

Pierwszy punkt jest tutaj szczególnie ważny. W nim właśnie określa się w jakim celu kupujemy mieszkanie, na czym nam zależy, co jest dla nas ważne. Określamy również, w jaki sposób będziemy finansować zakup mieszkania, czy potrzebny jest kredyt, czy nieruchomości inwestycyjne nabywamy za gotówkę. W zależności od wyboru należy podjąć odpowiednie co do tego kroki. Ważne jest również to, w jakim celu kupujemy to mieszkanie, czyli czy ma to być inwestycja, w której sami będziemy mieszkać, mieszkanie na wynajem, dla kogoś z naszej rodziny pod wynajem krótkoterminowy. W zależności od tego, jak określimy, wszystkie poszczególne punkty ważne będzie to gdzie i jakie kupować będziemy mieszkanie.

Poszukiwania i stan nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż znaleźć można w bardzo różnym stanie. Od takich wykończonych na wysoki standard po te, które wymagają całkowitego remontu. W zależności od naszego budżetu i oczekiwać musimy szukać mieszkania, które będzie idealnie dopasowane do naszych oczekiwań. Ponadto nieruchomości inwestycyjne zawsze powinniśmy sprawdzić pod kątem prawnym, czyli własności, czy nie są zadłużone, czy wszystko w dokumentacji jest tak jak powinno, czy nie ma hipoteki. Wszystko to jest bardzo ważne jeśli zamierzamy kupić mieszkanie.

Ostatnie etapy to negocjacje cenowe, kupno i odbiór. Negocjacje mogą zostać podjęte jeśli w mieszaniu są widoczne uszkodzenia, jeśli jest ono w okolicy gdzie ceny nieruchomości se generalnie niższe niż tej wybranej. Ponadto zawsze warto zapytać o możliwości negocjacji, ponieważ i agencje i właściciele prywatni bardzo często godzą się na drobne odstępstwa od wyjściowej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>