Dowiedz się jak urządzić sypialnię, by w końcu się wyspać do pracy!

Sypialnia może służyć jako wielofunkcyjne pomieszczenie – takie jak biuro, biblioteka lub pralnia – ale w końcu jest to sanktuarium dla snu. Ten pokój powinien być najbardziej luksusową i osobistą przestrzenią w każdym domu – kojącą oazą, która sprzyja relaksowi i wygodzie. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób możesz zaprojektować swoją sypialnię, aby lepiej spać, co należy wziąć pod uwagę wraz z opcjami kolorystycznymi, stylami i meblami.

hotel-1979406_960_720

1. Dobry materac jest kluczem do dobrego wypoczynku w nocy.

Odpoczynek w nocy najlepiej zacząć od zdobycia nowego materaca. Jeśli Twój materac jest zbyt nierówny, twardy lub miękki, będziesz starał się przez całą noc ułożyć wygodnie, zamiast faktycznie wygodnie spać. Istnieje wiele różnych rodzajów materacy, każdy typ ma producentów, którzy gwarantują wygodę i lepszy sen. Znajdź ten dla siebie.

Szukając idealnego materaca, wykonaj następujące proste czynności:

  • Zrób porządny research. ponieważ jest to bardzo ważny i kosztowny zakup.
  • Kiedy masz już materac, przetestuj swój materac. Jeśli twój materac ma 30 lub 60 dni gwarancji lub zwrot pieniędzy, skorzystaj z tego. Nie bój się też wypróbować materaca w sklepie leżąc na nim tak, jak w domu.
  • Sprawdź, jaki rozmiar potrzebujesz ponieważ może to być powodem, dla którego nie możesz spać- mały materac może być tego przyczyną, szczególnie jeśli dzielisz z kimś łóżko.

Aby określić, czy potrzebujesz nowego materaca spójrz na te proste wskazówki, które mogą pomóc ci w podjęciu tej decyzji.

2. Jednym z najważniejszych warunków dla dobrego snu jest odpowiednia ilość światła!

Materac SalsaPrzy urządzaniu sypialni warto wiedzieć, w jaki sposób naturalny rytm dobowy naszego ciała i umysłu skłania się ku różnym cyklom światła – bo przez to ilość światła w sypialni wpłynie na twój sen.

Nasz współczesny styl życia może zakłócać nam mroczne, spokojne środowisko, w którym nasze ciała potrzebują snu. Te nowoczesne urządzenia – cyfrowe zegary, telewizory, telefony i komputery, które mogą oświetlić Twoją sypialnię i zakłócić sen REM. Niektóre rozwiązania, z których możesz korzystać w sypialni, to szafki na komputery, a także zabytkowe budziki. Usuń telefony ze swojej sypialni – a jeśli naprawdę ważne jest dla Ciebie to, aby mieć telefon w sypialni, schowaj go w szufladzie.

3. Temperatura powietrza może wpływać na twój sen.

Jeśli pokój jest zbyt zimny lub ciepły, to również może wpływać na jakość snu. Prostym rozwiązaniem, które można przetestować, jeśli uważasz, że to twój problem, jest zmiana termostatu. Inne opcje, które możesz zastosować w swojej sypialni, aby pomóc w temperaturze pokojowej to wentylator sufitowy, przenośny grzejnik lub ciężkie rolety i zasłony okienne, które pomogą utrzymać pokój w ciemności i zapobiec wchodzeniu do sypialni zewnętrznych warunków pogodowych.

4. Kojące kolory i kojące dźwięki zapewniają dobry sen.
Jasne, żywe kolory mogą być dajne, ale czasami najlepiej jest nie używać ich w sypialni, szczególnie jeśli masz problemy ze snem. Zamiast tego używaj spokojnych, kojących kolorów, takich jak stonowane błękity, zielenie i pastele, które są spokojniejsze. Jeśli nadal chcesz włączyć jasne kolory do swojej sypialni, użyj ich jako akcentów na poduszkach lub w grafice.

Konsultacja merytoryczna artykułu: https://visoodesign.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. maziol pisze:

    Jakość naszych łóżek i materaców ma ogromny wpływ na nasz sen i wypoczynek. Do niedawna spałam na rozkładanej kanapie i ciągle byłam niewyspana. Ostatnio jednak zainwestowałam w dobre łóżko z ramą i materac z https://salonsnu.pl/44-materace-termoelastyczne. Nareszcie dobrze śpię i jestem wypoczęta. Żałuję, że tak długo męczyłam się na łóżku, które było kompletnie niestworzone do spania.

  2. Milena pisze:

    Bogatą ofertę lamp do sypialni znajdziecie na tej stronie https://lampoteka.pl/lampy-do-sypialni Mają duży wybór różnych modeli – wiszących, stojących, stołowych, wszystko w jednym miejscu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>