Czym kierować się przy wyborze kredytu?

Find_more_profit-960x340

Nie ulega wątpliwości, że mnóstwo osób nie ma najmniejszego pojęcia na temat tego, czym należy kierować się przy wyborze kredytu. Z czym to jest związane? Trudno o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, poza tym odpowiedź nie jest najważniejsza, najważniejsze są fakty.

Wybieramy kredyt — na co zwrócić uwagę?

Wstęp za nami, pora powiedzieć na temat tego, co jest najważniejsze w przypadku wyboru kredytu. Na pewno trzeba zacząć od oprocentowania. Oprocentowanie to jeden z najważniejszych elementów, jeżeli chodzi o wybór produktu kredytowego oraz dostawcy. Co do tego, na podstawie czego ustalane jest oprocentowanie, sprawę powinno się uznać za złożoną. Otóż oprocentowanie ustala się w zależności od oferty, obowiązujących promocji i innych czynników niejednokrotnie ulegających dynamicznym zmianom. Dodatkowo względem wyliczenia oprocentowania, sytuacja nie jest prosta. Mówiąc szczegółowo — pod uwagę można brać indywidualne informacje (np. czy jesteś nowym klientem).

Jako że mówimy o oprocentowaniu, musimy powiedzieć o tym, iż formalno-prawnie stawka oprocentowania kredytu została ograniczona poprzez maksymalne oprocentowanie kredytu, które wynika z Kodeksu Cywilnego. Dobrze jeszcze dodać, że oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Zgodnie z tym, co wskazuje nazwa, oprocentowanie stałe gwarantuje niezmienny poziom oprocentowania w trakcie całego okresu kredytowania. Natomiast przy oprocentowaniu zmiennym jest ryzyko polegające na tym, że przy wzroście stóp procentowych miesięczna rata zostanie zwiększona.

Czas przejść do prowizji. Warto wiedzieć, że stawka to najczęściej procent i wylicza się ją indywidualnie. Przy wyliczeniach bierze się pod uwagę dwie okoliczności — kwotę kredytu i profil ryzyka klienta. Jak łatwo się domyślić, profil ryzyka klienta związany jest z oceną zdolności kredytowej.

Uwagę należy zwrócić także na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest niczym innym, jak miarą całkowitego kosztu kredytu, którą musi ponieść klient (naturalnie chodzi o koszt, który nastąpi w przypadku terminowej spłaty). Poza tym nie wypada nie wspomnieć, iż RRSO jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem kosztów, jeśli chodzi o koszty kredytu.

Na koniec zostaje jeszcze wspomnienie o produktach powiązanych. Czym są produkty powiązane? Można powiedzieć, że temat jest bardzo szeroki, więc w dużym skrócie, czasem zdarza się tak, że klient namawiany jest na dodatkowe produkty. Przykładem niech będzie karta kredytowa.

W banku, czy przez internet?

Skoro wiadomo już, czym kierować się przy wyborze kredytu, zostaje już tylko zastanowić się nad tym, gdzie tego kredytu szukać. Do wyboru są dwie opcje — internet i wizyta w banku. Być może są osoby, dla których wyda się to zaskakujące, ale w obecnych czasach realny jest kredyt bez wychodzenia z domu (nie ma w tym najmniejszej przesady, chodzi o kredyt całkowicie online). Obowiązkowo trzeba jednak zaznaczyć, że nie wolno wykluczyć sytuacji, w której próba uzyskania gotówki przez internet mimo wszystko musi skończyć się wizytą w banku.

Sprawdź kredyt gotówkowy na ekredyt24.com.pl.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>