Czy film “Jak wytresować smoka?” to dobry wybór na rodzinne, filmowe popołudnie?

pexels-helena-lopes-11589685Już ponad dekadę temu Paramount Pictures zaprezentowało interesujący film w reżyserii Chrisa Sandersa i Deana DeBloisa „Jak wytresować smoka?” na podstawie książki Cressidy Cowell. Czy jest to propozycja dla młodszej widowni? Co warto wiedzieć zanim zaczniecie oglądać produkcję w niedzielne popołudnie? Sprawdźmy!

Jak wytresować smoka – film czy gra?

Niektóre filmy wydają się być inspiracją dla gier wideo. Brakuje im tylko kontrolerów i systemu punktacji. „Jak wytresować smoka” przypomina bardziej grę, która miała zainspirować film. Poświęca dużo czasu podniebnym bitwom pomiędzy oswojonymi a złymi smokami, pozostawiając niewiele miejsca rozwój postaci i historii. Jest to jednak przekaz przyjemny i bardzo energetyzujący, dlatego może się spodobać dzieciom – zwłaszcza tym, które nie potrafią ustać w miejscu.

O co chodzi w tym filmie?

Skupiając się na szczegółach – to animacja z serii filmów akcji z nieprawdopodobnym młodym bohaterem, oparta na serii popularnych książek dla dzieci. Pamiętacie, kiedy bohaterami tego gatunku byli wyłącznie nastolatkowie? Teraz jest to zwykle jakiś dzieciak, który ma najwyżej 10 lat i okazuje się silniejszy, mądrzejszy i odważniejszy od starszych ludzi, a także szybko się uczy, jeśli chodzi o odkrywanie lub opanowywanie nowych umiejętności. Tutaj właśnie spotykamy się z takim super bohaterem.

Dokładniej mówiąc – bohaterem jest Hiccup Horrendous Haddock III, młody Wiking mieszkający w Berk, górskiej wiosce otoczonej skałami i gniazdami, w których żyją wrogie smoki. Pod wodzą swojego ojca Stoicka i mistrza smoków Cobbera – wieśniacy toczą walkę ze smokami od niepamiętnych czasów. Wydawałoby się, że jest to walka nierówna – w końcu smoki są ogromne i zieją ogniem, a Wikingowie, choć muskularni, mają tylko maczugi, miecze i włócznie. Mogą jednak być mądrzejsi od smoków, chociaż nie od razu można to dostrzec.

Młody Hiccup otrzymuje rozkaz nie wychylania się podczas ataku smoka. Ale dzielny chłopak nie jest w stanie się do tego dostosować – co będzie tworzyć kontekst do dalszych wydarzeń. Co dalej? Wyruszając do lasu, aby wyśledzić swoją ofiarę, znajduje rannego małego smoka mniej więcej w jego wieku, już przykutego łańcuchem. Wypuszcza go, zaprzyjaźniaj się i odkrywa, że smoki potrafią być naprawdę miłe. Wraz ze swoim nowym przyjacielem wraca do wioski i zostaje zawarty sojusz z dobrymi smokami przeciwko złym smokom, które są wściekłe i groteskowo brzydkie. Zdaniem wielu rodziców – dobry pomysł na zajęcie dla 6-latka.

Chcesz skorzystać z tej gotowej inspiracji filmowej? Zajrzyj tutaj: https://zalukaj-ekino.pl/jak-wytresowac-smoka-wszystkie-czesci-po-kolei-gdzie-ogladac-cala-serie-filmow/. Warto w tym miejscu dodać, że skupiliśmy się w opisie na pierwszej części, a jest ich kilka – powyższy link otwiera Ci skarbiec do możliwości obejrzenia wszystkich, z czego warto skorzystać.

Uwaga! Ten film poza akcją i zabawą może naprawdę wzruszać. Weź to pod uwagę, decydując się zaprosić do jego oglądania bardziej wrażliwe dzieci, a nawet młodzież w wieku szkolnym.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>