Chcesz szybkiego i dokładnego połączenia z siecią? Wypróbuj te sztuczki na swoim routerze!

internet dolnośląskieInternet jest obecnie niezbędny do pracy, ale czasami niezawodne połączenie może zostać przerwane bez ostrzeżenia. Innym razem martwe strefy w domu sprawiają, że sprawdzanie poczty e-mail lub odbieranie prostych połączeń telefonicznych jest prawie niemożliwe. Jeśli próbujesz złagodzić te problemy, oto kilka najważniejszych wskazówek, jak poprawić szybkość i niezawodność Internetu.

Przenoszenie routera

Czasami najprostsze triki dadzą najlepsze rezultaty. Ponieważ modemy zapewniają niezbędny dostęp do Internetu dla urządzeń elektronicznych, dostosowanie sposobu wysyłania ich sygnału może zwiększyć:

• szybkość,
• dokładność.

Pierwsza sztuczka polega na podniesieniu routera z ziemi. Umieszczenie modemu na wzniesieniu może pomóc w przesyłaniu sygnału bez blokowania go przez meble lub inne przeszkody. Umieść router na półce lub stole, aby zapewnić najlepsze i niezakłócone użytkowanie.

Routery mogą być również zasłonięte przez materiały i substancje, takie jak metal, płytki i woda. Nawet posiadanie czegoś takiego jak akwarium może zmniejszyć skuteczność sygnału routera. Pamiętaj o tym, gdzie umieścisz router, biorąc pod uwagę te materiały, aby uzyskać lepszy i szybszy internet.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu parterowym, modem nie ma wielu przeszkód do pokonania. Sygnał routera staje się wykładniczo słabszy po dodaniu do równania wielu poziomów. W przypadku osób mieszkających w domach lub większych przestrzeniach z wieloma pokojami zakup wzmacniacza Wi-Fi z łatwością rozwiąże ten problem.

Przedłużacz do routera to stosunkowo tanie rozwiązanie dla tłumionego sygnału. Podłącz urządzenie do jednej z martwych stref w domu lub na innym piętrze niż modem. Wzmacniacz zwielokrotni i redystrybuuje częstotliwości internetowe w przestrzeni, wzmacniając połączenie internetowe dla trudno dostępnych urządzeń.

Odłącz niektóre urządzenia

Każdy komputer, iPad, system do gier i telefon w Twoim domu może być jednocześnie podłączony do sieci Wi-Fi. Chociaż żyjemy w złotym wieku technologii, przeciętny modem może połączyć się tylko z określoną liczbą urządzeń, zanim jego prędkość zostanie ograniczona. Przed aktualizacją Internetu lub zakupem nowego modemu spróbuj odłączyć urządzenia, których nie używasz regularnie. Choć może się to wydawać proste, uwolnienie łączności modemu może znacznie zwiększyć jego skuteczność. Różnicę następnie możesz sprawdzić poprzez https://testujpredkosc.pl/speedtest.

Ustaw antenę routera pod odpowiednim kątem

Wiele routerów dostępnych na rynku będzie wyposażonych w dwie oddzielne anteny. Podobnie jak w przypadku starego telewizora, anteny kątowe mogą pomóc poprawić dokładność urządzenia. Jak wspomniano powyżej, gęste materiały i rury w domu mogą łatwo tłumić sygnał internetowy. Przesuń jedną z anten modemu bezpośrednio w górę, a drugą poziomo, aby lepiej przepuszczać częstotliwości przez meble i ściany. Zapewnienie, że sygnał modemu obejmuje wszystkie obszary mieszkania i może z łatwością przechodzić przez piętra, radykalnie poprawi jakość połączeń Twoich urządzeń.

Zmiana częstotliwości Wi-Fi

Dla tych, którzy nie są entuzjastami technologii – oczywiście Wi-Fi i różne częstotliwości nie są powszechną wiedzą. Jeśli nie wiesz, podstawowy modem ma dwa różne kanały szybkości, zwykle 2,4 GHz i 5 GHz. Routery natychmiast wybierają optymalny kanał dla Twojego urządzenia, ale niekoniecznie zapewnia to najlepsze wyniki.

Jeśli nadal masz problemy z szybkością Wi-Fi, spróbuj ręcznie połączyć się z drugą częstotliwością GHz. Rozwiązaniem może być naprzemienne połączenie, jeśli do jednego kanału podłączonych jest wiele urządzeń.

Aby zmienić częstotliwość Wi-Fi, musisz uzyskać dostęp do routera i zalogować się do niego. W zależności od routera możesz zalogować się za pośrednictwem adresu internetowego lub aplikacji. Warto również dodać, że zakup własnego routera pomaga właścicielom uzyskać większą autonomię w zakresie czynników takich jak prędkość i prywatność. Jeśli planujesz zakup trybu w sklepie, możesz także mieć pewność, że otrzymasz aktualne urządzenie bez wcześniejszych problemów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>