Automatyzacja na miarę XXI weku – obsługi przesyłek po etykieciarki

tapraca kertIlekroć potrzebujemy całkowicie wydajnej automatyzacji, możliwości technologii XXI są w stanie na to odpowiedzieć. Ponieważ jest to jeden z kluczowych obszarów kompetencji dzisiejszego przemysłu trzeba sobie uświadomić co stoi za sukcesem komponentów niezbędnych dla robotyki i systemów przenoszenia. Można założyć, że jest to wynikiem zdolności do inteligentnego łączenia wyjątkowej precyzji i maksymalnej prędkości.

Przemysłowy druk 3D

Często opisywane potocznie jako drukowanie 3D, produkcja tego rodzaju jest procesem, w którym komponent jest budowany na podstawie cyfrowych danych projektu 3D poprzez osadzanie materiału w warstwach. Produkcja dodatków bierze swój własny cel właśnie w punkcie, w którym konwencjonalna produkcja osiąga swoje granice.

Obsługa przesyłek pocztowych i paczek

Liczy się każda sekunda, szczególnie w sektorze logistyki. Nowoczesny sprzęt do sortowania listów i paczek obsługuje dziesiątki tysięcy przedmiotów na godzinę – paczki i pudełka o różnych kształtach i rozmiarach, pocztówki, listy i duże przesyłki. Procesy wydobywcze i końcowe zależą od bezwzględnej niezawodności i trwałości systemów sortowania i transportu związanych właśnie z automatyzacją przemysłową.

Technologia etykietowania

Opakowanie i etykietowanie produktu są kluczowymi czynnikami, gdy klient widzi produkt obok wielu alternatyw i wybiera właśnie ten, a nie inny. Z tego powodu producenci przywiązują szczególną wagę do wysokiej jakości wyników jakie może im dać etykieciarka. Ciągłe zwiększanie przepustowości wymaga wyższego standardu precyzji i niezawodności, aby mieć pewność, że etykiety są nie tylko umieszczane automatycznie, ale że są umieszczane idealnie. Więcej na temat etykieciarek dowiesz się tutaj: https://www.kert.pl/ .

Powlekanie i napylanie

Każda metoda powlekania ma swoje zalety i wady, a także stawia różne wymagania wobec technologii automatyzacji stosowanej w tym środowisku. Wymagania obejmują uszczelnione silniki do płynnych materiałów powłokowych, łatwe w czyszczeniu wersje ze stali nierdzewnej do powlekania produktów farmaceutycznych, do kompatybilności próżniowej i odporności na temperaturę w procesach napylania.

Automatyzacja montażu

W ubiegłym roku na świecie było już kilka miliardy smartfonów, a liczba ta stale rośnie. Aby poradzić sobie z wielkościami na takim poziomie potrzebne są ogromne zakłady produkcyjne, które wytwarzają je przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to wyzwanie, które można opanować jedynie za pomocą szczególnie niezawodnych maszyn. Wymagania stawiane sprzętowi pod względem niezawodności z jednej strony i konkurencyjności handlowej z drugiej są niezwykle trudne – ale dzięki automatyzacji na miarę XXI wieku jak najbardziej możliwe.

Maszyna papiernicza

W trudnych warunkach maszyny papiernicze muszą spełniać nietypowe wymagania. W szczególności w krajach o wysokiej temperaturze elementy tych maszyn mogą być wystawione na działanie temperatury otoczenia do 70 ° C. To kolejna kwestia, która zdaje się być bardzo dobrze rozwiązana we współczesnej automatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>