Automatyzacja na miarę XXI weku – obsługi przesyłek po etykieciarki

tapraca kertIlekroć potrzebujemy całkowicie wydajnej automatyzacji, możliwości technologii XXI są w stanie na to odpowiedzieć. Ponieważ jest to jeden z kluczowych obszarów kompetencji dzisiejszego przemysłu trzeba sobie uświadomić co stoi za sukcesem komponentów niezbędnych dla robotyki i systemów przenoszenia. Można założyć, że jest to wynikiem zdolności do inteligentnego łączenia wyjątkowej precyzji i maksymalnej prędkości.

Przemysłowy druk 3D

Często opisywane potocznie jako drukowanie 3D, produkcja tego rodzaju jest procesem, w którym komponent jest budowany na podstawie cyfrowych danych projektu 3D poprzez osadzanie materiału w warstwach. Produkcja dodatków bierze swój własny cel właśnie w punkcie, w którym konwencjonalna produkcja osiąga swoje granice.

Obsługa przesyłek pocztowych i paczek

Liczy się każda sekunda, szczególnie w sektorze logistyki. Nowoczesny sprzęt do sortowania listów i paczek obsługuje dziesiątki tysięcy przedmiotów na godzinę – paczki i pudełka o różnych kształtach i rozmiarach, pocztówki, listy i duże przesyłki. Procesy wydobywcze i końcowe zależą od bezwzględnej niezawodności i trwałości systemów sortowania i transportu związanych właśnie z automatyzacją przemysłową.

Technologia etykietowania

Opakowanie i etykietowanie produktu są kluczowymi czynnikami, gdy klient widzi produkt obok wielu alternatyw i wybiera właśnie ten, a nie inny. Z tego powodu producenci przywiązują szczególną wagę do wysokiej jakości wyników jakie może im dać etykieciarka. Ciągłe zwiększanie przepustowości wymaga wyższego standardu precyzji i niezawodności, aby mieć pewność, że etykiety są nie tylko umieszczane automatycznie, ale że są umieszczane idealnie. Więcej na temat etykieciarek dowiesz się tutaj: https://www.kert.pl/ .

Powlekanie i napylanie

Każda metoda powlekania ma swoje zalety i wady, a także stawia różne wymagania wobec technologii automatyzacji stosowanej w tym środowisku. Wymagania obejmują uszczelnione silniki do płynnych materiałów powłokowych, łatwe w czyszczeniu wersje ze stali nierdzewnej do powlekania produktów farmaceutycznych, do kompatybilności próżniowej i odporności na temperaturę w procesach napylania.

Automatyzacja montażu

W ubiegłym roku na świecie było już kilka miliardy smartfonów, a liczba ta stale rośnie. Aby poradzić sobie z wielkościami na takim poziomie potrzebne są ogromne zakłady produkcyjne, które wytwarzają je przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to wyzwanie, które można opanować jedynie za pomocą szczególnie niezawodnych maszyn. Wymagania stawiane sprzętowi pod względem niezawodności z jednej strony i konkurencyjności handlowej z drugiej są niezwykle trudne – ale dzięki automatyzacji na miarę XXI wieku jak najbardziej możliwe.

Maszyna papiernicza

W trudnych warunkach maszyny papiernicze muszą spełniać nietypowe wymagania. W szczególności w krajach o wysokiej temperaturze elementy tych maszyn mogą być wystawione na działanie temperatury otoczenia do 70 ° C. To kolejna kwestia, która zdaje się być bardzo dobrze rozwiązana we współczesnej automatyzacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>