Apartamenty w Hiszpanii na sprzedaż

ta praca ice cubeHiszpania jest jednym z 28 krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej i jednym z krajów należących do strefy euro. Z terytorium obejmującym 505,370 kilometrów kwadratowych Hiszpania jest czwartym co do wielkości krajem na kontynencie europejskim, a także jednym z najbardziej górzystych, ze średnią wysokością 650 metrów nad poziomem morza.

Kraj jest podzielony na stały ląd Hiszpanii, Baleary (na Morzu Śródziemnym), Wyspy Kanaryjskie (na Oceanie Atlantyckim) oraz Ceutę i Melillę (w północnej Afryce). Terytorium jest podzielone na 17 wspólnot autonomicznych, 50 prowincji, dwa autonomiczne miasta (Ceuta i Melilla) i obejmuje całkowitą populację prawie 46,5 miliona mieszkańców, według spisu.

Zdecydowałeś się na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Co teraz? Rynek nieruchomości jest tak inny od Polskiego, że w pierwszej chwili może to być dla Ciebie dość zniechęcające – a już na pewno jeśli należysz do osób kupujących po raz pierwszy za granicą. Nie bój się! Oto nasz przydatny przewodnik po różnych sposobach znalezienia wymarzonego domu, jeśli naprawdę tym, co Cię interesuje są piękne apartamenty w Hiszpanii na sprzedaż.

Po pierwsze, musisz zadać sobie kilka ważnych pytań wstępnych:

  • Jakiego rodzaju nieruchomości szukasz?

  • Czy będzie to miejsce stałego zamieszkania czy dom wakacyjny?

  • Jakie funkcje są dla Ciebie niezbędne?

Im więcej możesz określić, czego chcesz, tym łatwiej będzie znaleźć.

Gdzie dokładnie ma znajdować się ta nieruchomość? Hiszpania ma wszystkie krajobrazy i regiony – góry, plaże, miasta, suche południe, zieloną północ… co jest dla ciebie najlepsze?

Oczywiście, zanim zaczniesz szukać, musisz też mieć na uwadze budżet. Ile jesteś gotów wydać, aby Twoje hiszpańskie marzenie się spełniło?

Jak sobie z tym poradzić?

Przejdź przez agenta nieruchomości lub inmobiliaria, jak się je nazywa w Hiszpanii. Jest to bardzo przydatne, jeśli znasz dokładny obszar, w którym chcesz kupić, ponieważ agenci nieruchomości znają lokalne nieruchomości, i wtedy najlepiej jest szukać jakąś naprawdę fajną ofertę. To powiedziawszy, wiele z nich jest skonfigurowanych w celu zaspokojenia potrzeb rdzennych obywateli Hiszpanii, a nie obcokrajowców, więc upewnij się, że znajdziesz odpowiedni dla siebie dom.

Odetnij pośrednika, korzystając ze stron internetowych z nieruchomościami, takich jak TripInvest, portal, w którym sprzedawcy bezpośrednio zamieszczają swoje domy. Jest łatwy w użyciu, z mnóstwem opcji wyboru idealnego typu nieruchomości dla Ciebie, od domu w stylu country, przez opcję apartamentów typu Penthouse po działki pod zabudowę. Alternatywnie możesz wyszukiwać według regionu, ceny, rozmiaru, daty publikacji i wielu innych, a ponadto witryna oferuje wszelkiego rodzaju usługi hipoteczne i porady dotyczące zakupu, więc naprawdę nie możesz się pomylić. Jeszcze lepiej, nie musisz znać języka hiszpańskiego, by cieszyć się funkcjonalnością tej witryny.

Wskazane jest także, aby po zakupie potencjalnej nieruchomości osobiście odwiedzić ją przed zakupem. W takim przypadku warto zatrzymać się w hotelu na chwilę. Dzięki temu możesz lepiej poznać obszar, w którym zamierzasz kupować, i dowiedzieć się, czy jest to odpowiednie dla Ciebie.

Udanych łowów!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>