Odziedziczyłeś nieruchomość, jednak jej wartość drastycznie spadła? Radzimy gdzie szukać rozwiązania

chuttersnap-awL_YCtPGv4-unsplashSpadek w postaci nieruchomości kojarzy się zwykle z samymi pozytywami. Z dnia na dzień możemy zostać właścicielami domu, mieszkania czy ziemi, a co za tym idzie – nasz status majątkowy znacząco się poprawia. Niestety, w praktyce bywa często tak, że odziedziczone nieruchomości sprawiają nam sporo kłopotów. Zdarza się tak chociażby w przypadku, gdy wartość nieruchomości drastycznie spada.

Gdy odziedziczymy nieruchomość, często jest to nasze dodatkowe zabezpieczenie na przyszłość. Wielu spadkobierców decyduje się na sprzedaż domu, mieszkania czy ziemi, co pozwala na uzyskanie sporego zastrzyku finansowego. Bywają jednak sytuacje, gdy sprawy spadkowe toczą się dosyć długo, a w tym czasie wartość uzyskanej nieruchomości drastycznie spada. Wtedy nie uda się jej sprzedać w takiej cenie jak kilka miesięcy wcześniej. Dobrze jest poznać przyczyny spadku wartości nieruchomości. Może się okazać, że należy nam się odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości.

Skąd się bierze wartość nieruchomości?

Wartość nieruchomości określana jest za pomocą wielu czynników. Na niektóre właściciele domu czy gruntów mają wpływ, na inne – niekoniecznie. Dzieje się tak wtedy, gdy wartość nieruchomości spada z powodów niezależnych od nas – pojawia się uciążliwy hałas, nieprzyjemny zapach, spaliny czy inne czynniki, które powodują, że korzystanie z nieruchomości nie jest już tak bezproblemowe, jak wcześniej. Zdarza się, że w pobliżu domu czy naszych gruntów powstaje droga szybkiego ruchu, zakłady przemysłowe, ferma drobiu czy innych zwierząt hodowlanych. Wartość nieruchomości obniżają również farmy wiatrowe i wiatraki umiejscowione niedaleko budynków. Trzeba również mieć baczenie na nowe zapisy i przepisy w różnych sprawach. Dotyczy to chociażby prawa wodnego, o ochronie zabytków czy różnych zapisów dotyczących ochrony środowiska. Właściciele nieruchomości często nie mają żadnego wpływu na to, jak zmienia się wartość ich domów czy gruntów w czasie. Mogą jednak w wielu przypadkach uzyskać spore odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości.

Jak się zabrać za uzyskanie odszkodowania?

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości, pierwszym krokiem powinno być znalezienie dobrego prawnika. Najlepiej, jeśli jest to specjalista od spraw odszkodowawczych, który ma ogromną wiedzę w danej tematyce i jest w stanie zająć się nawet najtrudniejszą sprawą. Nawet, jeśli właściciel sam nie ma pewności, czy należy mu się odszkodowanie, dobrze jest skonsultować się z fachowcem. Dobra kancelaria prawna zajmie się sprawą kompleksowo – będzie wiedziała, przeciwko komu skierować roszczenia odszkodowawcze, poprowadzi postępowanie sądowe i będzie reprezentowała klienta przed sądem. Trzeba się jednak przygotować na to, że tego rodzaju sprawy mogą się dosyć mocno ciągnąć, gdyż druga strona będzie robiła wszystko, by odszkodowania nie było lub było jak najniższe. Jest jednak wiele przykładów właścicieli nieruchomości, którym udało się uzyskać wysokie odszkodowania. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Ludwik pisze:

    W sprawach spadkowych najlepiej jest współpracować z dobrą kancelarią adwokacką. My podjęliśmy współpracę z http://www.adwokatrupinski.pl/. Wszystkie kwestie związane z przygotowaniem dokumentacji a także cały proces przebiegły bardzo sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>