Jak zorganizować własne laboratorium badające żywność?

modified-1744952_960_720Przemysł żywności i napojów został w tym roku narażony na kilka zmian ze względu na nowe wydarzenia na rynku wegańskim, zapotrzebowanie na „zdrowsze” alternatywy, wzrost obaw związanych z alergenami i znaczenie zrównoważonych opakowań.

Często wycofywano produkty, które prawdopodobnie rosną z powodu alergenów. Klienci zakładają, że kupowane przez nich produkty żywnościowe są:

  • bezpieczne,
  • wysokiej jakości,
  • pasują do opisu na opakowaniu.

Bardzo ważne jest, aby kontrole jakości i analizy były wdrażane w procesie produkcji żywności, aby chronić społeczeństwo. Bez prawidłowego przestrzegania procedur bezpieczeństwa żywności zagrożone jest zdrowie konsumentów i reputacja firmy.

Laboratorium realizujące badanie żywności laboratorium jest kluczową i integralną częścią dostaw bezpiecznej żywności wysokiej jakości. Zanieczyszczenia w postaci pestycydów, substytuty tańszych składników i choroby przenoszone przez żywność stanowią poważny problem bezpieczeństwa żywności na całym świecie.

W najlepszych firmach i laboratoriach wykwalifikowani Kierownicy Sprzedaży współpracują z doświadczonym Mikrobiologiem, aby zapewnić Ci fachową poradę i wsparcie w tworzeniu własnego laboratorium do testowania żywności.

Ten artykuł ma dać ci wgląd w to, co jest potrzebne, gdy myślisz o założeniu własnego laboratorium. Następujące sektory są zasadniczym wymogiem dla laboratorium badającego żywność.

Sprzęt w laboratoriach badających żywność

W celu przeprowadzenia różnych niezbędnych procedur testowych wymagany jest kompleksowy asortyment wysokiej jakości sprzętu. Najważniejsze rodzaje sprzętu to np. inkubatory o pojemności co najmniej 100l, w zależności od badanych organizmów, pipety czy też narzędzia do pobierania próbek.

Będziesz także potrzebować różnych materiałów eksploatacyjnych i innego sprzętu, który nie jest wymieniony powyżej, aby zaspokoić potrzeby laboratoryjne, których nie należy używać poza obszarem mikrobiologii.

Możesz pobrać listę kontrolną materiałów eksploatacyjnych i sprzętu, aby dowiedzieć się, czego będziesz potrzebować. W połączeniu z taką listą bardziej doświadczony zespół może Ci doradzić, co będzie dla Ciebie najbardziej korzystne.

Akredytacje

Akredytacje są wymogiem od klientów, aby udowodnić im swoje zrozumienie i zaangażowanie w zapewnienie laboratorium testowego, któremu mogą zaufać.

Lokalizacja

Przestrzeń dla Twojego laboratorium zależy od testów, które zostaną przeprowadzone. Im więcej wykonanych testów – tym potrzeba więcej miejsca, Jeśli nie wymaga się badania patogenów, odpowiednie byłoby laboratorium o powierzchni 12 metrów kwadratowych. Podczas zakładania laboratorium należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu i utrzymać wysoki poziom higieny. Obejmuje to odizolowanie drenażu i laboratorium od głównego obszaru produkcyjnego. Przydzielanie oddzielnych miejsc przechowywania dla mediów, wskaźników biologicznych itp. musi być realizowane pod okiem specjalistów w fachu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>