Zawody przyszłości, czyli jakie? 5 topowych branż.

alex-kotliarskyi-QBpZGqEMsKg-unsplashDynamicznie rozwijające się technologię i przyspieszenie rozwoju sprawiają, że na rynku pracy wciąż przybywa zawodów, o których kilkanaście lat temu nie tylko nikt nie słyszał, ale nawet nie był w stanie wyobrazić sobie, że będą kiedyś istnieć. O dziwo, do łask, wracają te, które pozornie powinno być coraz mniej.

Specjaliści IT

To chyba dla nikogo nie jest niespodzianką. Oferty pracy wprost roją się od propozycji skierowanej do programistów, a w szczególności twórców gier, aplikacji. Kreatorzy wirtualnej rzeczywistości czy sztucznych inteligencji będą za moment najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku.

Logistycy i sprzedawcy

Produkcja i sprzedaż to podstawy każdej gospodarki, a praca dla tych, którzy opanowali do perfekcji przepływy materiałów pomiędzy zakładami produkcyjnymi a magazynami, znając przy tym sieci dalszej dystrybucji, znajdzie się zawsze. Fachowiec, który dobrze rozpoznaje potrzeby i zmienne gusta klienta, już teraz jest wyjątkowo ceniony na rynku.

Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci

Starzejące się społeczeństwo będzie wymagać nieustającej opieki medycznej. Co więcej, konieczna będzie także właściwa pielęgnacja i opieka, a także nadzory dietetyczne. Troska o utrzymania ciała w dobrej formie fizycznej staje się działaniem oczywistym, dla coraz lepiej zdającego sobie sprawę z płynących zewsząd zagrożeń środowiskowych społeczeństwa.

Robotnicy niewykwalifikowani i wykwalifikowani

Znalezienie specjalisty od profesjonalnego remontu, malarza czy glazurnika potrafi graniczyć z cudem. Lepsi fachowcy narzekają na brak pomocników, rąk do pracy. Coraz mniej jest chętnych do wykonywania ciężkich prac fizycznych, które nie wymagają wysokich kwalifikacji, ale zdrowia i siły. Na Pracuj.pl wprost roi się od ofert pracy.

Doradcy finansowi

System edukacji w żaden sposób nie przygotowuje nas do zarządzania własnymi pieniędzmi, a świadomość ekonomiczna jest wyjątkowo niska. Fachowcy, którzy zdecydują się ponosić odpowiedzialność za nasze oszczędności, będą stale poszukiwani.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>