Zawody narażone na czynniki szkodliwe – poznaj 5 najbardziej popularnych

Best-Air-Purifier-for-Household-Chemicals-VOCs-and-Cooking-Odors-2

Wszystkie zawody wiążą się z zagrożeniem dla zdrowia, ale chociaż niektóre z nich są niewielkie, jak komputerowy wysiłek oka lub ryzyko poślizgnięcia się w toalecie przez wylany środek czyszczący, inne są poważniejsze, a nawet potencjalnie nawet śmiertelne. Upadek z dużej wysokości, zgniecenie pod ciężkim sprzętem i uderzenie przez ognistą eksplozję to tylko niektóre z niebezpieczeństw, z którymi wielu pracowników boryka się codziennie.

Oczywiście ryzyko związane z niebezpieczną pracą, często wiąże się z wyższym wynagrodzeniem. W tym artykule przyjrzymy się tym zawodom, w których pracownicy są narażeni na czynniki szkodliwe.

1. Farmer i rolnik

Może to niektórych czytelników mocno dziwić, ale już wyjaśniamy dlaczego związane z rolnictwem zawody są tak niebezpieczne. Rolnicy i farmerzy napotykają szereg zagrożeń w miejscu pracy, w tym przygniecenie lub zaplątanie się przez ciężkie maszyny, takie jak kombajny i prasy, mogą być zaatakowani przez zwierzęta gospodarskie, mogą utknąć wewnątrz silosów lub podnośników zbożowych – ale w kontekście naszego artykuł najważniejszym argumentem, który należy przytoczyć jest to, iż są narażeni na toksyczne poziomy pestycydów i innych chemikaliów. Wszystko to podczas pracy w ekstremalnie długich godzinach….

2. Pracownik zakładu oczyszczania miasta

Współczynnik zgonów: 25,2 na 100 000. Dlaczego ta praca jest tak niebezpieczna? Pozornie prozaiczna praca “śmieciarza” jest zaskakująco niebezpieczna, po części ze względu na ryzyko związane z operowaniem ciężkim sprzętem do podnoszenia i zgniatania, ale głównie z powodu sposobu, w jaki jeżdżą od domu do domu, trzymając się boków i z tyłu ich śmieciarki. Często grzęzną niebezpiecznie na wąskich półkach – wystarczy jeden mały poślizg i można je łatwo złapać pod kołami ciężarówki i / lub uderzyć przez ruch uliczny. Oczywiście to z jakimi substancjami mają do czynienia jest powodem, dla którego znaleźli się w tym zestawieniu.

3. Technolodzy i technicy medyczni, kliniczni i sercowo-naczyniowi

Ci technicy medyczni, kliniczni i sercowo-naczyniowi wykonują złożone medyczne testy laboratoryjne w celu diagnozy, leczenia i zapobiegania chorobom. Trzy najważniejsze zagrożenia dla zdrowia, na jakie są wystawieni podczas wykonywania swojego zawodu to

• Narażenie na choroby i infekcje
• Narażenie na niebezpieczne warunki
• Narażenie na zanieczyszczenia

tubylcy i Asystenci weterynarii / Technologowie

4. Weterynarze i asystenci weterynaryjni / technolodzy

Co robią: diagnozowanie, leczenie lub badanie chorób i urazów zwierząt oraz przeprowadzanie badań medycznych w środowisku laboratoryjnym w celu wykorzystania w leczeniu i diagnozowaniu chorób u zwierząt niesie wobec nich liczne zagrożenia dla zdrowia.

5. Dystrybutorzy środków czyszczących

Branża, jaką jest dystrybucja środków czystości wystawia osoby odpowiedzialne za kontakt z różnymi środkami chemicznymi czy produktami czystości na codzienny kontakt z różnymi potencjalne groźnymi dla ich zdrowia substancjami.

We wszystkich tych zawodach niezbędne jest podejmowania odpowiednich środków ostrożności i systemów ochrony przed wpływem czynników zagrażających zdrowiu (więcej o gospodarczych środkach chemicznych znajdziesz na stronie https://eurochemia.eu/o-firmie/).

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>