Zatrudniasz kobiety? Poznaj 10 najlepszych pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet

gifts-for-your-female-boss

“Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.” – Stanisław Jerzy Lec.

Dzień Kobiet to taki dzień, w którym wszyscy mężczyźni starają się stworzyć podniosłą atmosferę w domu, także w pracy. Może „wszyscy” to zbyt wielkie słowo, w tym wypadku „większość”, będzie może odpowiedniejsze. W zakładach pracy zajmujących się jakąkolwiek produkcją, prezent dla pracownic z okazji Dnia Kobiet narzuca się jakby sam z siebie. Jeśli zakład produkuje buty, dobrym i niedrogim pomysłem, może okazać się sprezentowanie ładnych szpileczek dla pracownic (no, chyba, że wolą balerinki). Ktoś mógłby zawetować taki pomysł. No, bo jak to? Przez 8 godzin kobieta pracuje przy butach i jeszcze ma je dostać na prezent? To może nawet wydać się niesmaczne. Albo – drugi przykład – zakład szwalniczy. Kobiety pracujące dostają pozwolenie na uszycie sobie wystrzałowych sukienek, garsonek, spodni czy czegoś tam jeszcze. Oczywiście materiał i dodatki sponsoruje pracodawca. Czy spotkałoby się to z aprobatą zainteresowanych? Nie zaszkodziłoby zapytać, a być może doszłoby do jakiegoś konsensusu między pracodawcą a pracownicami.

A co z pracą w biurach?

W innej sytuacji byłoby np. biuro projektowe, czy jakiekolwiek inne biuro. Jak wiadomo, biura nie zajmują się produkcją. Ich praca polega na czymś zupełnie innym. Racjonalnym pomysłem może być dodatkowa gotówka, przeznaczona na ten cel ze środków firmowych. Formy prezentu na Dzień Kobiet mogą być różne. I tylko od pracodawcy, oraz jego budżetu zależy, w jakiej postaci i czy w ogóle otrzymają go pracownice.

10 pomysłów

“Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto!
postaci twej zazdroszczą anieli
a duszę gorszą masz… gorszą niżeli…” – Adam Mickiewicz.

Nasz wieszcz zapewne wiedział co pisze, choć wielu jest takich, którym trudno za nim nadążyć.

1. Jako pierwszy pomysł zaproponuję zakup biletów do teatru dla swoich pracownic. Niekoniecznie muszą to być „Dziady” Adama Mickiewicza, ale np. jakaś komedia romantyczna może zadowolić większość kobiet.

2. Kolejny to kosmetyki. To kocha każda kobieta. Jest tu bardzo wielkie pole do popisu, ale dla kogoś, kto zna gusta obdarowywanej. Poprzez sprezentowanie kosmetyku kobieta może uwielbić dawcę, albo wręcz go znienawidzić.

3. Ubrania. Nic tak nie ucieszy, jak nowa sukienka, czy seksowna spódniczka w której możemy na dodatek paradować w pracy. Jednak i tu trzeba kierować się wyobraźnią, by czasem nie kupić takich samych sukienek, czy garsonek dla wszystkich pracownic.

4. Świetnym pomysłem na prezent może okazać się zielona kawa. Wszyscy wiedzą, że kobiety lubią się odchudzać i co raz któraś z nich jest na diecie. Zielona kawa redukuje łaknienie i przyspiesza spalanie tłuszczu, może zatem działać jako środek wspomagający odchudzanie.

5. Herbata jest dobra na wszystko. Można zatem jako prezent na Dzień kobiet wybrać wyjątkowy rodzaj herbaty zielonej, czerwonej lub białej, owocowej, miętowej czy pu-erh. Każda z nich ma właściwości antyoksydacyjne, pomagające w zwalczaniu wolnych rodników. Ponadto w zależności od gatunku, herbata działa uspokajająco.

6. Biżuteria to podobno najlepszy przyjaciel kobiety. Nie można wymagać, aby pracodawca kupował swoim pracownicom kolczyki, pierścionki, czy bransoletki. Jednak dobrym pomysłem mogą okazać się gustowne breloczki do kluczy (nawet firmowych).

7. Kolejny pomysł to Voucher SPA, sprezentowany dla urzędniczek mógłby sprawić, że będą one bardziej odprężone w pracy, a tym samym bardziej uprzejme dla ewentualnych klientów.

8. Kursy, to bardzo dobre przedsięwzięcie. Nie tylko mogą podnieść kwalifikacje pracownicy, ale także sprawią ogromną przyjemność jeśli uderzą w gusta kobiety.

9. Różnego rodzaju zabiegi masaży także poprawią wydajność w pracy, a w szczególności odprężą ciało i umysł.

10. Ostatni pomysł – to wycieczka firmowa. Np. rejs po Wiśle może dać wiele satysfakcji, spowoduje bliższe poznanie się pracownic. Mogą zawiązać się przyjaźnie, które będą się przekładać bezpośrednio na wydajność w pracy.

Więcej pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet – 8 marca dowiesz się tutaj: http://www.fantastyczny-prezent.pl/dzien-kobiet/dzien-kobiet-2.html

8-marzec-dzien-kobiet

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Angel30 pisze:

    My mamy szefową, starsza fajna kobieta z jajem :) Z okazji dnia kobiet otrzymaliśmy od niej maść do walki z cellulitem :) hehe pewnie chciała nam dogryźć żartobliwie bo my w większości mamy po 20 parę lat w biurze i było przynajmniej wesoło. Swoją drogą zaczęłam stosować profilaktycznie tę maść -> Vialise (http://masc-krem-leki-kosmetyki-na-cellulit.xyz/) i muszę powiedzieć, że widzę poprawę na moich udach. Skóra jest jakby elastyczniejsza :) Prezent może nie był aż tak chybiony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>