Zarobki przez internet – jak często padamy ofiarą oszustów?

freelance-1989333_640Na zarabianie przez internet decyduje się coraz więcej osób. Niektórzy chcą sobie tylko dorobić, dla innych praca przez sieć jest jedynym źródłem zarobku. Warto jednak mieć świadomość, że w sieci zdarzają się nie tylko klienci uczciwi, ale również wielu oszustów. Zawsze trzeba więc zachować ostrożność i dobrze sprawdzać klienta, platformę internetową czy konkretną firmę.

Ostrożności w sieci nigdy za wiele. Ta zasada dotyczy również zarabiania w sieci, które może być dobrym pomysłem na zarobek, ale również może spowodować, że stracimy czas, a padniemy ofiarami oszustwa bądź klientów, którzy nie będą chcieli nam zapłacić za usługę. Jeśli zajmujemy się pracą na zlecenie – tekstami, tłumaczeniami, grafiką czy tworzeniem stron internetowym, dobrze jest przede wszystkim ustalić z klientem konkretne zasady działania. Niektórzy zleceniobiorcy biorą zaliczki, inni pracują wyłącznie dla klientów, których znają i którym ufają. Zdarza się, że klient płaci przed wykonaniem zlecenia, co również jest korzystne z perspektywy wykonawcy.

Nie ufaj obietnicą wysokich zarobków

Gdy interesuje nas zarabianie przez internet, często trafiamy na różne strony i reklamy, obiecujące niemal złote góry bez większego wysiłku i wyłącznie dzięki pracy przez internet. Takie cuda jednak się nie zdarzają. Jeśli zachęcani jesteśmy obietnica wielkich zysków w krótkim czasie, na pewno jest to oszustwo, marketing sieciowy albo piramida finansowa, na której zyskują jedynie ci, którzy są na jej szczycie. Często też oszuści wymagają podawania pełnych danych osobowych, także tych chronionych. Bywa, że jest to forma wyłudzania danych, a nikt nie ma w planach zaoferowania nam pracy. Uważajmy również przy stronach oferujących wypełnianie ankiet czy inne formy zarabiania przez polecanie. Dobrze jest wybierać wyłącznie sprawdzone serwisy i platformy przetestowane przez innych użytkowników sieci. Jeśli firma jest mało znana lub dopiero powstała, może się okazać, że będą problemy z wypłatą środków.

Im większe doświadczenie, tym mniejsze ryzyko oszustwa

Na oszustwa w sieci, dotyczące pracy przez internet, najczęściej narażone są osoby, które nie są w tej działalności doświadczone, są zupełnie nowe i podatne na różnego rodzaju manipulacje. Jeśli ktoś zarabia przez internet od dłuższego czasu, raczej jest wyczulony na wszelkie próby oszustwa i nie da się podejść żadnej, nawet najbardziej sprawnej manipulacji. Na początku pracy przez internet zachowajmy daleko idącą ostrożność. Owszem, może się zdarzyć, że zostaniemy oszukani i nie otrzymamy zapłaty za wykonaną pracę. Nie powinno nas to jednak zrażać do ogólnego sensu pracy przez internet. W każdej branży zdarzają się oszuści, nie tylko w sieci, ale również w branżach działających stacjonarnie. Trzeba więc w razie oszustwa próbować odzyskać swoje pieniądze, a jeśli będzie to niemożliwe – szukać innej możliwości zarabiania w sieci.

Opracowano wspólnie z portalem make-cash.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>