Zakładasz firmę? Sprawdź możliwości finansowania Twojej działalności

credit-myths

DLA KOGO TAKI KREDYT?

Masz dobry pomysł na własną firmę albo powiększenie już prowadzonej działalności o nowy produkt czy usługę. Wykonałeś badania rynku, zrobiłeś analizę SWOT, a nawet sporządziłeś solidny biznesplan. Jednak jest jeden punkt blokujący – brak gotówki. Na szczęście brak środków pieniężnych w dzisiejszych czasach to nie problem, w końcu od czego są banki. Co więcej, zakres produktów bankowych umożliwia obecnie wybór spośród długiej listy uwzględniającej między innymi szeroką gamę kredytów stworzonych specjalnie z myślą o małych firmach.

KREDYT DLA NOWEJ FIRMY

Udzielenie kredytu na otwarcie nowego biznesu zawsze nacechowane jest dla banków podwyższonym ryzykiem, stąd niewiele banków decyduje się na udzielenie takiego kredytu, a jeśli już znajdzie się bank skłonny przyznać pożyczkę to zrobi to, ale pod pewnymi warunkami. W takiej sytuacji z pewnością można się spodziewać, że umowa kredytowa będzie bardziej rygorystyczna, a oprocentowanie wyższe niż w przypadku gdyby działalność była już prowadzona przez czas umożliwiający uzyskanie względnie stabilnej pozycji rynkowej.

Jak to wygląda w praktyce?

Tax Care udziela kredytu w wysokości do 350 tysięcy złotych na maksymalnie 10 lat. Decyzja kredytowa jest błyskawiczna, a dodatkowo w ramach oferty występuje promocja „Rok bez ZUS” zgodnie, z którą to bank pokrywa wysokość składek przez okres 12 miesięcy. Jest to również dobra opcja dla osób o zdolnościach negocjacyjnych, gdyż kwestia wysokości marży bankowej pozostaje tu otwarta i zależy w pewnej mierze od wielkości kredytu oraz założonego terminu jego spłaty. Podobnie wygląda tematyka wysokości marży narzucanej przez Meritum Bank, który z kolei posiada w swoim portfolio produktów, kredyt w wysokości do 500 tysięcy złotych oraz okresie spłaty do 10 lat.Co interesujące w ramach tego kredytu klient otrzymuje ubezpieczenie, a sama decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana w ciągu 48 godzin.

W przypadku, gdy działalność jest już prowadzona minimum 3 miesiące, a na jej dalszy rozwój potrzebny jest większy zastrzyk gotówki, korzystnie wypada propozycja Idea Bank, oferująca kredyt do 3 milionów złotych przy maksymalnym okresie spłaty zdefiniowanym na 2 lata. Wysokość marży bankowej podlega tu także negocjacji. Ze względu na bardzo wysoki maksymalny pułap wartości kredytu, istnieje w tym przypadku obostrzenie mówiące, iż w sytuacji ubiegania się o kredyt w wysokości przekraczającej 1 milion złotych konieczne jest wprowadzenie zabezpieczenia w postaci nieruchomości.

KREDYT OBROTOWY

Kredyt obrotowy zaciągany jest przez firmy z przeznaczeniem na pokrycie kosztów bieżącej działalności np. opłatę kosztów wynajmu czy pokrycie rozrachunków z kontrahentami. W tym obszarze również jedną z najkorzystniejszych ofert ma Idea Bank proponujący kredyt obrotowy w wysokości 1 000 – 1 500 000 złotych. Wysokość oprocentowania wynosi od 5, 25%, a okres kredytowania to do 12 miesięcy (z możliwością odnowienia na kolejne lata). Zdefiniowane zostały tu dodatkowo progi będące odzwierciedleniem trudności otrzymania kredytu oraz ewentualnych zabezpieczeń: do 250 00 złotych funkcjonuje tzw. kredyt „bez wychodzenia z domu”, do 500 00 złotych nie są wymagane zabezpieczenia rzeczowe, zaś maksymalna wartość kredytu w wysokości 1, 5 miliona złotych dostępna jest w wariancie de minimis PLD (gwarancja na zabezpieczenie spłaty kredytu przejęta przez Skarb Państwa). BNP Paribas z kolei udziela kredytów na finansowanie bieżącej działalności w wysokości do 3, 5 miliona złotych na oprocentowanie w wysokości od 1, 1%.Dodatkowo przy tym kredycie nie jest wymagane ubezpieczenie, a koszty zabezpieczenia kredytu są niskie.

Kredyt ten jest jednak przeznaczony dla firm, z co najmniej rocznym stażem funkcjonowania. Dla małych firm potrzebujących mniejszej pożyczki korzystny może okazać się kredyt zaciągnięty w Raiffeisen Polbank, który to oferuje firmom działających na rynku przynajmniej 18 miesięcy, do 250 tysięcy złotych na dowolny cel, przy marży banku od 3, 5%. W tym przypadku również nie jest wymagane zabezpieczenie kredytu.

Informacje o kredytach pochodzą ze strony bankowe-konto.pl na której przejrzysz również ranking kont bankowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>