Zakładamy swój pierwszy blog – o czym warto pamiętać?

business-1209705_640Na założenie własnego bloga decyduje się sporo osób, które widzą w nim nie tylko dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również pomysł na biznes. Jednak podejście do nowego bloga jako do maszynki do zarabiania pieniędzy nie zawsze się sprawdza. Najlepiej na rynku radzą sobie ci blogerzy, którzy na swoich stronach zaczęli zarabiać niejako przy okazji. A wcześniej po prostu prowadzili blogi nawiązujące do ich pasji, hobby czy po prostu dzielili się z użytkownikami swoją wiedzą.

Jeśli chcemy założyć własnego bloga, na początku musimy ustalić, jaki będzie jego cel – czy chcemy po prostu prowadzić coś w rodzaju wirtualnego pamiętnika, czy chcemy zająć się konkretną tematyką czy dziedziną życia. Bardzo popularne są blogi tematyczne, których autorzy są fachowcami w swojej dziedzinie. Są to między innymi blogi kulinarne, wnętrzarskie, dotyczące zdrowego odżywiania, konkretnej dziedziny sportu, a także blogi parentingowe przeznaczone dla rodziców. Gdy już mamy ustaloną tematykę, kolejną kwestią jest założenie bloga.

Im lepszy blog, tym lepiej

Wielu początkujących blogerów decyduje się na zakładanie blogów na darmowych platformach, których w sieci jest całkiem sporo. Jeśli jednak myślimy długoterminowo i chcemy w przyszłości bloga rozbudować, może się okazać, że bezpłatny blog na gotowym szablonie nie do końca się sprawdzi. O wiele lepiej jest zainwestować w stworzenie bloga na zamówienie, dzięki czemu będzie można mieć pewność, że pod względem technicznym będzie bez zarzutu, w razie potrzeby będzie można go połączyć z innymi stronami internetowymi, a także ze sklepami online. Wybór rozwiązań jest spory, zawsze jednak warto brać pod uwagę indywidualne potrzeby. Jeśli na blogu chcemy w przyszłości zarabiać, musimy w niego zainwestować. Nierzadko są to dosyć spore pieniądze, które często nie zwracają się od razu. Zdarza się, że na zarabianie na blogu trzeba sporo czasu poczekać.

Popularne blogi o zdrowym ożywianiu

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się blogi dotyczące zdrowego odżywiania. To świetny sposób na biznes i pasję dla osób, które faktycznie się na tym znają, a więc między innymi dla dietetyków, trenerów personalnych, lekarzy czy innych osób, które pośrednio lub bezpośrednio związane są ze zdrowiem, odżywianiem czy sportem. Jeśli decydujemy się ba blog o odżywianiu, warto zaoferować czytelnikom nieco więcej niż kopie tematów z innych blogów, napisane w nowy, nieco zmieniony sposób. Bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju nowinki, takie jak grzybek tybetański czy inne elementy nieco orientalnej medycyny. Prezentując treści, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej, możemy mieć pewność, że będziemy mieć wielu użytkowników. Jeśli blog będzie pod względem tematyki czy nawet layoutu kopią innych blogów, trudno się spodziewać, by odniósł duży sukces w wirtualnej przestrzeni.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>