Zakładamy biuro nieruchomości – poradnik w kilku krokach

house-1407562_640Biuro nieruchomości wydaje się dobrym i bardzo dochodowym pomysłem na biznes. Zanim jednak zdecydujemy się na działalność w tej branży, warto najpierw bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi formalnościami dotyczącymi prowadzenia firmy z zakresu obrotu nieruchomościami. Trzeba również mieć świadomość, że konkurencja w tej branży jest dosyć spora. Nowo powstałe biuro będzie musiało włożyć wiele pracy w to, aby zyskać prestiż i renomę na konkurencyjnym rynku.

Aby otworzyć biuro nieruchomości, musimy mieć przede wszystkim licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami. Bez tego dokumentu nie możemy prowadzić działalności w zakresie obrotu nieruchomościami. Uzyskanie licencji jest możliwe w przypadku osób, które mają pełną zdolność do czynności prawnych, nie były karane za przestępstwa przeciwko mieniu, mają wyższe wykształcenie, a także ukończone studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa nieruchomościami, a także zdała odpowiedni egzamin. Licencji nie da się otrzymać z dnia na dzień, dlatego jeśli chcemy w przyszłości zostać pośrednikami w obrocie nieruchomościami, warto dobrze zaplanować swoją ścieżkę kształcenia.

Dobre przygotowanie do działalności

Prowadzenie biura nieruchomości wymaga posiadania rozległej wiedzy, między innymi związanej z kwestiami podatkowymi. Podczas obrotu nieruchomościami naliczanie różnych podatków jest dosyć skomplikowane. Przyda się więc nie tylko fachowa wiedza, ale również specjalista od kwestii podatkowych. Samo założenie działalności w branży nieruchomości nie różni się za bardzo od zakładania firmy w jakiejkolwiek innej branży. Warto pomyśleć o biurze znajdującym się w dobrej lokalizacji, z odpowiednim dojazdem. Im lepsza lokalizacja, tym więcej klientów będzie odwiedzało stacjonarną siedzibę biura. Nowoczesne biura nieruchomości działają również w wirtualnej przestrzeni. Dobrze jest więc pomyśleć już na starcie o porządnej, funkcjonalnej stronie internetowej. Będzie ona nie tylko narzędziem do kontaktu z potencjalnymi klientami, ale również miejscem, w którym można będzie umieszczać informacje o ofercie, nieruchomościach na sprzedaż, wynajem, w dzierżawę oraz o innych formach obrotu nieruchomościami.

Renoma i dobre opinie o firmie

Biuro nieruchomości, które dopiero startuje ze swoją działalnością, musi stawiać przede wszystkim na najwyższy poziom usług i doskonałe podejście do klienta. Dobre biura nieruchomości cieszą się nieposzlakowaną opinią, są też polecane przez klientów, którzy już skorzystali z ich usług. Dzięki temu mogą nieustannie budować swoją markę, renomę oraz popularność, która w tej branży jest niezwykle istotna. Na www.edom-nieruchomosci.pl znajdziemy ofertę dobrego biura nieruchomości, które działa według najwyższych standardów, nieustannie podnosząc kwalifikacje swoich pracowników oraz poszerzając działalność. Dobre biura działają aktywnie. Nie tylko czekają na klientów, którzy się do nich zgłoszą, ale również same poszukują odpowiednich nieruchomości, zachęcają klientów do skorzystania z ich usług, prężnie funkcjonują w sieci, między innymi w mediach społecznościowych. Im biuro będzie bardziej widoczne w wirtualnej przestrzeni, tym więcej klientów będzie na co dzień korzystało z jego usług.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>