Zadbaj o zdrowie w pracy — stanowiska do pracy sit&stand

biurko do pracy_800x532W ostatnich latach coraz częściej mówi się o konieczności dbania o zdrowie pracowników biurowych. Spędzanie długich godzin przed komputerem w pozycji siedzącej stało się trybem życia milionów ludzi na świecie. Rozwój technologii sprawia, że taka praca może być efektywna i satysfakcjonująca, jednak tylko wtedy, gdy zadbamy o odpowiednie warunki pracy. Coraz większą popularnością w systemie biurowym cieszą się stanowiska pracy sit&stand. Czym się charakteryzują i jak wpływają na komfort pracy?

Sit&stand desk — wstań zamiast siedzieć

Siedzenie w jednej pozycji przez wiele godzin może doprowadzić do problemów z kręgosłupem, pogorszeniem krążenia, rozwojem żylaków, bólem karku i związanym z nim bólem głowy. Wszystko to ma wpływ na pogorszenie samopoczucia pracownika, a co za tym idzie, spadek jego efektywności. Duży wpływ na wygodę pracy ma dobór odpowiedniego biurka. Dzięki nowoczesnym biurkom o regulowanej wysokości można dostosować poziom blatu do indywidualnych wymagań i postawić na tryb pracy zmiennej. Biurka do pracy z serii Stand Up od Mikomax zapewniają system manualnej regulacji wysokości, dzięki której można łączyć pracę siedzącą ze stojącą. Ciało każdego człowieka potrzebuje ruchu, a możliwość czasowej zmiany pozycji, bez konieczności robienia przerwy w pracy, może zwiększyć efektywność kadry i zmniejszyć ryzyko rozwoju dolegliwości, związanych ze zbyt długim siedzeniem.

Zadbaj o równowagę w pracy

Ergonomiczne stanowisko pracy, czyli takie, które zapewni pracownikowi jak najlepsze warunki do wykonywania obowiązków, powinno być skoncentrowane na dbaniu o równowagę. W Polsce większość przedsiębiorstw wciąż operuje na stanowiskach standardowych, czyli uwzględniających tylko jedną pozycję pracy — siedzącą. Tymczasem firmy, które wprowadziły już rozwiązanie zgodne z systemem sit&stand doceniają, w jak dużym stopniu urozmaica to pracę pracowników i jak bardzo wpływa na ich samopoczucie. Pracodawca, który dba o zgraną i zmotywowaną kadrę, chętnie sięga po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym zwiększa się wydajność pracowników.

Stanowiska do pracy sit&stand

Stanowisko pracy w systemie sit&stand to innowacyjne rozwiązanie, które zbiera coraz większe grono zwolenników. Choć początkowo system ten popularny był jedynie w Skandynawii, aktualnie rozprzestrzenia się na całą Europę i inne części świata. Stanowisko sit&stand umożliwia zwiększenie poziomu aktywności fizycznej w pracy biurowej bez konieczności zaprzestania wykonywania obowiązków. Czasowa zmiana pozycji pracy ma korzystny wpływ na organizm pracownika i sprzyja poprawie krążenia. Wprowadzenie do biura stanowisk pracy, pozwalających na zmianę pozycji na stojącą to ukłon pracodawcy w stronę pracownika, pokazujący, że zależy mu na dobrym samopoczuciu podwładnych. Biurka sit&stand korzystnie wpływają na efektywność pracy, a przy tym zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób zawodowych, jeżeli pracownik będzie korzystać z możliwości, jakie oferują mu takie meble.

 

Szukasz pracy w Holandii? Musisz to wiedzieć!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>