Zacznij inwestować swoje oszczędności – aktualny ranking kont oszczędnościowych

businessman saving money

Konto oszczędnościowe, czyli takie na którym możemy gromadzić środki pieniężne mnożąc je oraz dowolnie dysponując w trakcie nieokreślonego czasu. Dzięki swobodnej dyspozycji pieniędzmi nie tracimy odsetek, a oprocentowanie jest zbliżone do tego na lokacie. Korzystając z rachunku oszczędnościowego możemy zarobić do 4% odsetek w skali roku, trzeba jednak pamiętać, że przelewając pieniądze zostaje pobrana opłata pomniejszająca zysk.

Przykładowe oprocentowanie poszczególnych kont oszczędnościowych

Najlepszą ofertę rachunku oszczędnościowego posiada Getin Bank oferujący 4% w skali roku. Warunkiem pozyskania takiego oprocentowania jest konieczność posiadania konta w tym banku oraz przystąpienia do promocji „Nawet 4% na Koncie Oszczędnościowym”, oprócz tego klienci zobowiązani są do zasilania konta comiesięczną wpłatą 1000 zł oraz dokonując płatności kartą na co najmniej 300 zł.

Ciekawą propozycję przedstawia Bank Smart. Posiadacze konta Smart Procent otrzymają 3,5% dla kont otwartych do 07.07.2015. Po tym terminie oprocentowanie pozostaje niezmienne, ale tylko do kwoty 50 000 zł, natomiast powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 3%.

Milenium Bank szczyci się 3,3% oprocentowaniem w skali roku dla osób korzystających z konta 360°. Promocja obejmuje depozyt do kwoty 50 000 zł, powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 2,9–2,8%. Klienci nie posiadający takiego konta mogą liczyć na oprocentowanie 3,1 %, natomiast po przekroczeniu depozytu 100 000 zł oprocentowanie wynosi 2,5%.

Na 3 % mogą liczyć klienci banku BGŻ Optima, na którym maksymalna kwota depozytu to aż 100 000 zł. Kuszącym dla klientów jest brak opłat za prowadzenie konta oraz wszystkie przelewy za darmo, jak również wpłaty i wypłaty środków pieniężnych bez odsetek. Fantastycznym udogodnieniem jest też możliwość otwarcia konta w ciągu 5 minut przez Internet.

Interesującą ofertę ma ING Bank Śląski, którego konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 3% w skali roku przez kolejne 4 miesiące. Również w tym banku wpłaty i wypłaty środków wykonywane są bez utraty odsetek, a dostęp do pieniędzy możemy mieć przez Internet, aplikację mobilną lub też w oddziałach banku.

Konta oszczędnościowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pomnażać swoje pieniądze bez konieczności umieszczania ich na długoterminowej lokacie. Aby odpowiednio zarządzać swoimi pieniędzmi powinniśmy korzystać z rankingu kont oszczędnościowych (zobacz w google), co pozwoli nam w szybki i łatwy sposób porównać najkorzystniejsze warunki przechowywania i pomnażania pieniędzy. W dobie Internetu sprawdzenie ofert poszczególnych kont oszczędnościowych jest sprawą niezwykle prostą i przynoszą fantastyczne korzyści.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>