Z tymi trikami powinna się zapoznać każda osoba nosząca soczewki!

gothic-2097966_960_720Posiadanie soczewek kontaktowych może być pewną życiową komplikacją, ale i tak jest znacznie lepsze niż noszenie okularów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości użytkownika soczewek kontaktowych.

1) Umieść je po prawidłowej stronie

Nieprawidłowe umieszczenie soczewek kontaktowych nie jest niebezpieczne, ale może powodować dyskomfort, podobny do tego, gdy ma się rzęsę w oku. Zanim je wprowadzisz, upewnij się, że są ułożone we właściwy sposób. Jeśli soczewka wygląda jak gładka miska, to jest po prawidłowej stronie. Jeśli jest wąska, to jest źle ułożona i powinieneś ją odwrócić.

2) Najszybszy sposób na wprowadzenie soczewek kontaktowych

Większość ludzi myśli o włożeniu soczewek kontaktowych, umieszczając soczewkę na palcu nad odciskami palców. Ale zrobienie tego w ten sposób może zwiększyć ryzyko, że wpadniesz na rzęsy, co spowoduje złe złożenie soczewki. Może to spowodować, że umieszczenie soczewek kontaktowych zajmie ci całe 20 minut. Możesz je włożyć o wiele szybciej, umieszczając soczewkę na samym czubku palca, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uderzenia w rzęsy.

3) Metoda z wykorzystaniem specjalnego aplikatora

Niektórzy z nas potrzebują trochę dodatkowej pomocy. Więc zamiast spędzać 30 minut na próbach wprowadzenia tych soczewek do oka, w takim wypadku lepiej użyć aplikatora.

4) Właściwy sposób czyszczenia pojemnika na soczewki kontaktowe

Większość ludzi próbuje oczyścić swoją obudowę soczewek kontaktowych mydłem i wodą. Jednak woda z kranu może być wypełniona mikroorganizmami, które mogą spowodować infekcję lub uszkodzenie wzroku, a mydło może wysuszyć soczewki. Nigdy nie używaj wody z kranu, jeśli chcesz zastosować soczewki. Zamiast tego wyczyść pojemnik za pomocą roztworu do czyszczenia soczewek kontaktowych i pozwól obudowie całkowicie wyschnąć zanim włożysz do niej tak zacne soczewki, jak te które znajdziesz tutaj: https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-rozowe-czerwone/31.

5) Kiedy wymienić pojemnik?

Wiele osób będzie wielokrotnie wykorzystywać ten sam pojemnik dla soczewek kontaktowych, myśląc, że jest bezpieczny, ponieważ często go czyszczą. Prawda jest taka, że może to spowodować ryzyko infekcji. Najlepiej jest wymieniać pojemnik do przechowywania soczewek kontaktowych co trzy miesiące.

6) Podczas podróży…

Nigdy nie wlewaj roztworu soczewek kontaktowych do mniejszej butelki podróżnej. Może to wpływać na sterylność roztworu i prowadzić do zakażenia. Wystarczy kupić pojemnik do soczewek kontaktowych w butelce o rozmiarze podróżnym.

7) Makijaż przed czy po założeniu soczewek?

Zawsze przed! Możesz umieścić produkty kosmetyczne na swoich soczewkach, jeśli umieścisz je po nałożeniu makijażu. Powinieneś także zdjąć soczewki, zanim zaczniesz zmywać makijaż oczu.

8) Nie rób wodoodpornego makijażu!

Użytkownicy soczewek kontaktowych nie powinni używać wodoodpornego makijażu, ponieważ jeśli dostanie się na soczewkę, już po niej. Wodoodporny makijaż wymaga zmywacza na bazie oleju, więc nie chcesz, aby Twoje soczewki zostały nim potraktowane.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>