Wzrost płacy minimalnej w 2020 – ile będziemy zarabiać?

brooke-cagle-g1Kr4Ozfoac-unsplash (1)Rok 2020 przywitał nas kolejną podwyżką płacy minimalnej. Jak będą wyglądały nasze wypłaty po najnowszej aktualizacji?

O ile wzrośnie płaca minimalna w 2020?21

Minimalne wynagrodzenie jest najniższą, możliwą do zarobienia stawką, otrzymywaną na podstawie umowy o pracę. Kwota najniższej krajowej w Polsce co jakiś czas ulega zmianom. Kolejne podwyżki pensji minimalnej powodują, że obywatelom Polski żyje się coraz lepiej, a rodacy przebywający na emigracji chętniej wracają do kraju. Rok 2020 również przyniósł nam pozytywne zmiany. Najniższe wynagrodzenie z dniem 1 stycznia wzrosło o kwotę 350 zł. Liczne oferty pracy pojawiające się w serwisach takich jak pracuj.pl lub lokalnych olx podają jednak informacje o wynagrodzeniu w formie brutto, ile łącznie zarobimy netto w 2020?

Płaca minimalna „na rękę” ile wyniesie w 2020?

Kwota wynagrodzenia na umowie o pracę to kwota „brutto”, w skład której wchodzą między innymi składki emerytalne i ubezpieczenie zdrowotne. Pracowników interesuje jednak bardziej pensja netto, czyli środki, które znajdą się na ich koncie bankowym. Wszyscy zainteresowani wzrostem minimalnego wynagrodzenia z pewnością wiedzą już, że obecnie wynosi ono 2600 zł brutto. Jak kwota ta będzie wyglądać netto? Już od 2020 minimalne wynagrodzenie „na rękę” wypłacane na podstawie umowy o pracę będzie wynosić około 1920 zł. Mniej optymistycznie przedstawia się sytuacja osób nieobjętych ulgą podatkową, ich wynagrodzenie wyniesie około 1877 zł.

Pensja minimalna – prognozy na kolejne lata

Praca służy nie tylko spełnianiu naszych aspiracji, jest także źródłem utrzymania. Osoby zarabiające najniższą obowiązującą w naszym kraju stawkę, każdego roku z niecierpliwością wyczekują informacji o podwyżkach, czy w kolejnych latach kwota minimalnego wynagrodzenia również ulegnie zmianom na lepsze? Według opinii specjalistów, pensje, zarówno najniższa, jak i średnia będą wzrastać co roku, wraz ze wzmacnianiem się Polskiej gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>