Wzrost płacy minimalnej w 2020 – ile będziemy zarabiać?

brooke-cagle-g1Kr4Ozfoac-unsplash (1)Rok 2020 przywitał nas kolejną podwyżką płacy minimalnej. Jak będą wyglądały nasze wypłaty po najnowszej aktualizacji?

O ile wzrośnie płaca minimalna w 2020?21

Minimalne wynagrodzenie jest najniższą, możliwą do zarobienia stawką, otrzymywaną na podstawie umowy o pracę. Kwota najniższej krajowej w Polsce co jakiś czas ulega zmianom. Kolejne podwyżki pensji minimalnej powodują, że obywatelom Polski żyje się coraz lepiej, a rodacy przebywający na emigracji chętniej wracają do kraju. Rok 2020 również przyniósł nam pozytywne zmiany. Najniższe wynagrodzenie z dniem 1 stycznia wzrosło o kwotę 350 zł. Liczne oferty pracy pojawiające się w serwisach takich jak pracuj.pl lub lokalnych olx podają jednak informacje o wynagrodzeniu w formie brutto, ile łącznie zarobimy netto w 2020?

Płaca minimalna „na rękę” ile wyniesie w 2020?

Kwota wynagrodzenia na umowie o pracę to kwota „brutto”, w skład której wchodzą między innymi składki emerytalne i ubezpieczenie zdrowotne. Pracowników interesuje jednak bardziej pensja netto, czyli środki, które znajdą się na ich koncie bankowym. Wszyscy zainteresowani wzrostem minimalnego wynagrodzenia z pewnością wiedzą już, że obecnie wynosi ono 2600 zł brutto. Jak kwota ta będzie wyglądać netto? Już od 2020 minimalne wynagrodzenie „na rękę” wypłacane na podstawie umowy o pracę będzie wynosić około 1920 zł. Mniej optymistycznie przedstawia się sytuacja osób nieobjętych ulgą podatkową, ich wynagrodzenie wyniesie około 1877 zł.

Pensja minimalna – prognozy na kolejne lata

Praca służy nie tylko spełnianiu naszych aspiracji, jest także źródłem utrzymania. Osoby zarabiające najniższą obowiązującą w naszym kraju stawkę, każdego roku z niecierpliwością wyczekują informacji o podwyżkach, czy w kolejnych latach kwota minimalnego wynagrodzenia również ulegnie zmianom na lepsze? Według opinii specjalistów, pensje, zarówno najniższa, jak i średnia będą wzrastać co roku, wraz ze wzmacnianiem się Polskiej gospodarki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>