Wzornictwo – co możesz robić po tym kierunku studiów?

wzornictwo

Wybór kierunku studiów to często wybór przyszłej kariery, drogi życiowej. Jak podjąć tak ważną decyzję? Jaki kierunek wybrać? Czy znajdę pracę po ukończeniu studiów? Każde z powyższych pytań pojawia się w głowie młodej osoby, która stoi przed wyborem kierunku studiów.

Decydując się na ten czy inny kierunek studiów, warto uwzględnić nie tylko własne zainteresowania i zdolności, ale także zapoznać się z rynkiem pracy, który czeka na nas po zakończeniu wybranego kierunku. Jednym z najbardziej kompleksowych kierunków, które oferują polskie uczelnie jest wzornictwo, które łączy w sobie estetyczną i dizajnerską wizję z techniczną wiedzą inżyniera.

Dla kogo studia na kierunku wzornictwo?

Wzornictwo, czy innymi słowami dizajn, jest nieodłączną częścią naszego życia. Wszystkie przedmioty, które widzimy i używamy są wytworem wzornictwa. Jest to kierunek na którym nauczysz się tworzyć nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale także dzieła sztuki, dlatego idealnym kandydatem na studiowanie i karierę we wzornictwie powinna podejmować osoba uzdolniona plastycznie, osoba z wizją i niepowtarzalnym podejściem kreatywnym do rzeczy. Warto jednak zauważyć, że wzornictwo polega nie tylko na estetycznym wykończeniu, a także na projektowaniu tych czy innych przedmiotów od zera, dlatego oprócz kreatywnej wizji, kandydat powinien posiadać predyspozycje do nauk ścisłych.

Jaki czeka na nas program studiów?

Program danego kierunku studiów może delikatnie różnić się w zależności od wybranej przez kandydata uczelni, jednak główny cel jest niezmienny – z talentu oszlifować diament. Duży nacisk na danym kierunku studiów jest kładziony na zwiększanie wiedzy i rozwijanie zdolności artystycznych studenta. Drugim ważnym elementem wzornictwa jest nacisk na wiedzę techniczną, dlatego dany kierunek studiów możesz znaleźć na każdej politechnice, uczelni plastycznej i uczelniach niepublicznych.

Zobacz kierunek wzornictwo w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://www.wseiz.pl/ua/studia/wydzial-architektury/wzornictwo

Jaka praca po wzornictwie?

Wzornictwo jako kierunek studiów jest różnorodny i oferuje mnóstwo ciekawych specjalizacji, takich jak projektowanie biżuterii, produktu, komunikacji wizualnej i reklamy, komunikatu graficznego, ubioru, mebla, obuwia, ceramiki, a także architekturę tekstyliów, sztukę projektowania krajobrazu i projektowanie przemysłowe. Jest to tylko mała część spośród specjalizacji, które może wybrać student. Wzornictwo otwiera przed Tobą wiele możliwości zatrudnienia, tak na stanowiskach kreatywnych, jak również na stanowiskach technicznych.

Studia na kierunku wzornictwo otwierają drzwi do wszelkiego rodzaju biur projektowych, fabryk i zakładów, a nawet teatry, galerie i muzea poszukują absolwentów wzornictwa. Nie mniej kuszącym rozwiązaniem dla absolwenta wzornictwa jest możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej i prowadzenia własnego biura projektowego.

Podsumowując, niezależnie od tego czy Twoim marzeniem jest projektowanie stylowych ubrań lub obuwia, a może chciałbyś zostać projektantem mebli, czy marzysz o architekturze krajobrazu jako swoim fachu, warto wybrać wzornictwo. Na tym kierunku studiów zdobędziesz niezbędną wiedzę techniczną i rozwiniesz swoje zdolności artystyczne.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>