Wyzwania, z jakimi muszą sobie radzić sklepy z tytoniem na starcie

male-2701072_960_720Jeśli planujesz otworzyć sklep z papierosami – wkrótce lub w przyszłości, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Sklep tego rodzaju nie jest podobny do większości innych rodzajów działalności: sprzedaje produkty ograniczone wiekiem i musi spełniać dodatkowe wymogi dotyczące pozwoleń i licencji, z którymi wiele innych sklepów – takich jak sklepy odzieżowe czy sklepy hobbystyczne – nie muszą sobie radzić.

Konkretne wymagania dotyczące pozwoleń, które będziesz musiał spełnić, zależą od kilku czynników, w tym wymogów Twojego miasta oraz konkretnych produktów, które zamierzasz sprzedać.

Krok 1: Utwórz budżet i biznesplan

Pierwszym krokiem w uruchomieniu każdego rodzaju działalności jest stworzenie biznes planu. Twój biznesplan musi zawierać następujące elementy:

  • Kto poprowadzi Twoją sprzedaż papierosów
  • Jak będzie działać firma
  • Strategia marketingowa firmy
  • Prognozowane przychody i wydatki firmy
  • Analiza rynku docelowego firmy
  • Budżet biznesu
  • Produkty i usługi, które firma zapewni.

W tych sekcjach umieść bardziej szczegółowe informacje, np. jakich dostawców użyjesz i jak sfinansujesz działalność. Czy będziesz starać się o pożyczkę dla małych firm? Czy masz gotówkę, aby sfinansować pewne aspekty działalności? Czy wybrana przez Ciebie hurtownia papierosów będzie chciała podjąć współpracę na zadowalających warunkach? Są to krytyczne szczegóły, które muszą być częścią twojego biznesplanu.

Krok 2: Określ potrzebne licencje

Jeśli planujesz sprzedawać produkty tytoniowe takie jak papierosy, niezależnie od tego, czy jesteś oficjalnym sklepem tytoniowym danej marki czy po prostu sklepem sprzedającym papierosy, będziesz potrzebować specjalnego pozwolenia na sprzedaż tytoniu w swoim mieście. To, jakie zezwolenia potrzebujesz, zależą od tego, gdzie planujesz otworzyć sklep.

Krok 3: Zakładanie firmy

Gdy masz już biznesplan i zrozumiesz pozwolenia, które musisz posiadać, następnym krokiem jest zarejestrowanie firmy. Określ, który typ inkorporacji, taki jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka osobowa. Musisz zarejestrować swoją firmę o pamiętaj, że chociaż już na tym etapie powinieneś wiedzieć, które zezwolenia będą potrzebne do otwarcia sklepu, w większości przypadków nie możesz uzyskać tych zezwoleń, dopóki nie masz zarejestrowanej firmy. Dopiero po uzyskaniu ważnych dokumentów rejestracyjnych i numeru identyfikacyjnego możesz uzyskać wymagane zezwolenia.

Krok 4: Znajdź idealną lokalizację

Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla sklepu z papierosami. Pamiętaj, że ze względu na produkty, które będziesz sprzedawać, Twój sklep będzie prawdopodobnie narażony na bardziej restrykcyjne ograniczenia strefowe niż inne typy sprzedawców detalicznych. Ograniczenia te mogą być ustalane przez miasto lub państwo. Na przykład niektóre miasta ograniczają obecność sklepów z tytoniem w konkretnej odległości od szkół.

Ale trzymamy kciuki za powodzenie biznesu! Zajrzyj na http://www.skleptytoniowy.pl/papierosy/ i zobacz jak wygląda udany sklep tytoniowy, ale w wersji online.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>