Wyjazd za granicę okazją do szukania pracy

Wycieczki krajoznawcze często prowadzą nas do nowych znajomości. Nowe znajomości natomiast są doskonałą okazją do znalezienia sobie sojusznika na froncie jakim jest walka bezrobotnego z bezrobociem. Jak pisze do nas Pani Jadwiga Sztyncel z Wrocławia, wyjechała ona na wycieczkę do Francji. Pojechała odwiedzić siostrę która przebywała tam od lat 80-tych. Siostra mieszkała w centrum Lyonu ale często odwiedzała południowe rejony Francji w celach zarobkowych ponieważ sezonowa praca przy zbiorach wina oraz innych owoców to dobre źródło dochodu dla osoby w jej wieku i z jej oczekiwaniami. Pani Jadwiga wybrała się z siostrą właśnie na zbiór wina na południe Francji. Siostra pracowała a ona w tym czasie miała czas na zwiedzenie okolicy.

Napotkała człowieka który zbierał osoby chętne do pracy w Algierii w które to hoduje się cytrusy. Od słowa do słowa Pani Jadwiga nawiązała współpracę z firmą zajmującą się organizowaniem pracy z granicą przy zbiorach. Do dziś Pani Jadwiga dostarcza do Algierii 20% pracowników z Polski którzy po przez jej organizację “Afrika Citruss” mogę szybko i bezpiecznie dostać się na czarny ląd i tam pracować bezpiecznie pod okiem Polskich opiekunów. Któż by przypuszczał 30 lat temu, że ten niewinny wyjazd do siostry przerodzi się w tak prężnie działają cą firmę? Warto pomyśleć także o sobie. Gdy jesteśmy za granicą, może jest jakaś szansa dla nas aby się zaczepić przy jakiejś pracy dorywczej za granicą lub po prostu spotkać osoby które mogą taką pracę za granicą załatwić.

Oczywiste jest, że wiele osób z nas boi się wyjechać do pracy z granicę. Wolą pracować w Krakowie jako praca dla studentów Kraków, albo w Gdyni. Tak na prawdę nie ma się czego obawiać pod warunkiem, że wyjazd zapewniają polskie, sprawdzone firmy specjalizujące się w pośredniczeniu pracy w Anglii lub we Francji. Dobrym miejsce gdzie możemy uzyskać pomoc w tym temacie są fora internetowa gdzie osoby już pracujące z granicami dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i powiedzą nam których firm unikać a z którymi warto wiązać się umowami.

Głowa do góry! Idą wakacje, zapisz się do pracy sezonowej przy zbiorach truskawek we Włoszech.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>