Wybór outsourcingu programistów – ważne dla terminowej realizacji projektu!

PrzechwytywanieJedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas outsourcingu tworzenia aplikacji internetowych, jest wybór zespołu technologicznego, na którym ma zostać zbudowana aplikacja internetowa.

Jest to szczególnie ważne przy uwzględnieniu takich czynników jak budżet i czas wprowadzenia produktu na rynek, zapewnienie terminowej realizacji projektu oraz osiągnięcie lub przekroczenie akceptowalnego ROI (zwrotu z inwestycji).

Wybór najbardziej odpowiedniego stosu technologii jest kluczem do sukcesu projektu, a zły wybór może być przyczyną niepowodzenia i zakończyć się stratami finansowymi.

W tym artykule wyjaśniamy główne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najbardziej odpowiedniego zespołu technologicznego dla Twojej aplikacji internetowej.

Co to jest zespół technologii internetowej?

Zespół technologiczny to połączenie narzędzi programowych i języków programowania używanych do tworzenia aplikacji. W tym przypadku zespół technologii internetowej obejmowałby języki programowania, frameworki, serwery, bazy danych, narzędzia front-end wykorzystywane do tworzenia aplikacji internetowych.

Dla każdego projektu tworzenia aplikacji internetowych zawsze istnieją dwa komponenty: po stronie klienta (lub front-end) i po stronie serwera.

Programowanie po stronie klienta

Programowanie front-end (po stronie klienta) obejmuje wszystko, co użytkownicy końcowi widzą podczas przeglądania aplikacji internetowej. Zazwyczaj stos technologii front-end obejmuje HTML, CSS i Javascript, a także inne biblioteki (np. jQuery, React.js itp.) i frameworki (takie jak Angular, Vue i Ember itp.). Biblioteki i struktury dla języków programowania zapewniają sposoby na prostsze i szybsze kodowanie.

Programowanie po stronie serwera

Jeśli chodzi o języki programowania po stronie serwera, są one używane do tworzenia logiki biznesowej aplikacji internetowej i pracy za kulisami. Zwykle użytkownicy końcowi nie wchodzą w interakcję z serwerem, wszystkie informacje są przekazywane tam i z powrotem przez front-end.

W przypadku typowego projektu tworzenia aplikacji internetowych zostanie wybrany język po stronie serwera wraz z jego strukturą.

Ponieważ Twoja aplikacja internetowa potrzebuje miejsca do przechowywania wszystkich danych i informacji, potrzebuje bazy danych. Istnieją dwa rodzaje baz danych: relacyjne i nierelacyjne. Poza tym aplikacja internetowa potrzebuje również systemu buforowania, aby zmniejszyć obciążenie bazy danych i obsłużyć duży ruch. Wreszcie aplikacja internetowa potrzebuje serwera do obsługi żądań z komputerów klientów.

Wybierając outsourcing programistów do projektu tworzenia aplikacji internetowych, należy wziąć pod uwagę typ aplikacji internetowej. Pierwszą rzeczą, o której należy się zdecydować, jest rodzaj tworzonej aplikacji internetowej. W zależności od typu aplikacji internetowej, którą chcesz zbudować, powinieneś wybrać właściwy zespół i odpowiednią technologię, co ma zapewniać charakterystyczne korzyści dla Twojej aplikacji internetowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>