Wybierz odpowiednie konto bankowe – zaoszczędź czas i pieniądze

PrzechwytywanieBanki w Polsce oferują różnorodne konta bankowe, aby pomóc konsumentom w zarządzaniu pieniędzmi. Wybierając konto, ważne jest, aby zastanowić się, jakich usług potrzebujesz, aby zaspokoić codzienne i długoterminowe potrzeby finansowe, i rozejrzeć się za najlepszym kontem, aby zaspokoić te potrzeby. Wybór odpowiedniego planu może zapewnić dodatkową wygodę i pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze.

Konta bankowe – na każde potrzeby

Dla tych, którzy przeprowadzają dużą liczbę transakcji (wypłaty, przelewy, czeki, płatności rachunków i zakupy kartami debetowymi), istnieją konta z pakietami, które pozwalają na określoną liczbę transakcji za opłatą (większość opłat jest uchylana, jeśli utrzymujesz minimalne saldo na koncie).

Dla tych, którzy wymagają innych usług, takich jak certyfikowane czeki, przekazy pieniężne, ochrona w rachunku bieżącym lub zwrot czeku, dostępne są pakiety kont, które obejmują również te usługi.

Podstawowe konta bankowe są również dostępne za symboliczne kwoty miesięcznie , jak również jest opcja bez żadnych opłat dla młodzieży, studentów, seniorów otrzymujących dodatek do gwarantowanego dochodu oraz beneficjentów zarejestrowanego planu oszczędnościowego.

Konta te mają co najmniej następujące funkcje:

  • co najmniej 12 transakcji debetowych miesięcznie, z których co najmniej dwie można wykonać w oddziale (jeśli są dostępne),
  • autoryzowane płatności, comiesięczne drukowane wyciągi, bankowość online.

Aby wybrać konto, które odpowiada Twoim potrzebom, dobrze jest ocenić, z których funkcji konta korzystasz i jak często z nich korzystać. Informacje te można znaleźć w bieżącym książeczce bankowej lub wyciągu z konta.

Sprawdź też dostępne w sieci narzędzia do wyboru kont, które mogą pomóc porównać różne konta i znaleźć takie, które potencjalnie najbardziej Ci odpowiadają.

Jak otworzyć konto?

Możesz otworzyć konto bankowe w Polsce, jeśli spełniasz wymagania określone w Regulaminie dostępu do podstawowych usług bankowych na mocy ustawy bankowej.

Jeśli chodzi o ich część, podczas otwierania dowolnego rodzaju rachunku bankowego banki i inne instytucje finansowe muszą spełniać wymogi szeregu przepisów ustawowych i wykonawczych. Najważniejsze są wymagania identyfikacyjne określone w polskim ustawodawstwie.

Powody, dla których konto osobiste nie może zostać otwarte

Bank może odmówić Ci w szczególnych przypadkach otwarcia konta osobistego, np. jeśli uważa, że planujesz korzystać z konta w celach niezgodnych z prawem. Inny powód jest wtedy, gdy masz historię nielegalnej lub nieuczciwej działalności w stosunku do dostawców usług finansowych, albo gdy uważa, że świadomie złożyłeś fałszywe oświadczenia w dostarczonych informacjach. Tak samo może odmówić, jeśli uważa, że otwarcie konta naraziłoby innych klientów lub pracowników na obrażenia fizyczne, nękanie lub inne nadużycia alb o gdy nie wyrażasz zgody na weryfikację przedstawionego przez bank dowodu tożsamości lub o spełnienie któregokolwiek z warunków.

Artykuł przygotowany przez redakcję eKontaBankowe.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>