Wybieramy ponton wędkarski – 4 czynniki, o których nie możesz zapomnieć!

Wędkowanie pod każdym względem jest niesamowite, ale najlepiej postawić na to realizowane na środku zbiornika wodnego, gdzie całą przestrzeń tafli można objąć szeroko otwartymi oczami – znając zalety i wady posiadania łodzi pontonowej będziesz mógł wybrać dla siebie najlepszą opcją.

ta praca anmur

Rozważ następujące aspekty, które pomogą ci podjąć świadomą decyzję, jaki ponton wędkarski jest odpowiedni dla Ciebie.

# 1. Prędkość

Łodzie pontonowe mogą w ekstremalnych warunkach przekroczyć prędkość 160 km / h, ale większość łodzi pontonowych znajduje się bliżej dużo niższych wartości. To wystarczająco szybko, by uprawiać niemal każdy sport wodny, ale pamiętaj że wędkarskie pontony mimo wszystko nie są demonami prędkości.

Jeśli chcesz ścigać się, zaimponować ludziom lub bardzo szybko przejść przez ogromne jezioro, to niewłaściwy wybór dla Ciebie. Jednak nowsze łodzie pontonowe zaczynają mieć większe silniki – które mogą dawać bardzo szybkie rezultaty. Musisz śledzić rynek i być na bieżąco z nowościami.

# 2. Woda

Łodzie pontonowe oferują niewiarygodnie stabilną i wolną od wahań jazdę przez większość czasu; jednak w czasie silnych sztormów, gdy ciężkie fale spadają na wodę, łódź pontonowa jest bardziej niebezpieczna niż tradycyjna łódź z kadłubem w kształcie litery V.

Gdy duże fale o wielkości oceanu uderzyły w przód pontonowej łodzi, pontony mogą zanurzyć się w fali zamiast przepłynąć nad falą. W ekstremalnych okolicznościach może to spowodować wywrócenie…

Dotyczy to każdej łodzi, ale szczególnie w przypadku pontonów – lepiej zejdź z wody, gdy nadejdzie burza! Fale nie tylko mogą być niebezpieczne, ale wysoki profil pontonu może nieść dodatkowe niebezpieczeństwo podczas burzy. Lepiej nie kusić losu. Kiedy zobaczysz burzę na horyzoncie, powinieneś już być poza wodą!

#3. Obsługa

Promień skrętu łodzi pontonowej jest mniej więcej tak dobry, jak w przypadku każdej innej łodzi. Ale – jeśli chcesz wykonać zwrot na zakrętach i uzyskać wydajność, wtedy łódź pontonowa jest złym wyborem. Jest to ważne nie tylko dla osób, które chcą nie tylko wędkować, ale i zażyć sportów wodnych, ale także dla rybaków, którzy chcą zmieścić się w ciasnym małym kanale lub zatoczce, aby złapać trochę ryb.

Szacuję, że promień skrętu na przeciętnej łodzi pontonowej wynosi około 7,8 metra.

#4. Hałas zaburtowy

Starsze silniki zaburtowe są głośne, ale nowsze silniki są bardzo przyjemne. W rzeczywistości na biegu początkowym korzystając z jednej z nowszych łodzi można nawet nie usłyszeć, czy silnik o mocy 115 KM jest włączony, czy nie. Przy szeroko otwartej przepustnicy zdecydowanie jednak usłyszysz silnik. W rzeczywistości, jeśli jesteś zapalonym rybakiem, warto rozważyć inwestycję w silnik specjalnie dedykowany do wędkowania pontonowego, który jest znacznie cichszy.

Silnik zaburtowy pontonów jest z pewnością głośniejszy niż pokładowy, ale nowsze silniki zaburtowe są bardzo okej i nie usłyszysz ogromnej różnicy.

To wszystko jest warte rozważenia, jeśli chcesz poszerzyć swoje doświadczenia związane z wędkarstwem właśnie o to realizowane z pokładu pontonu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>